Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2022/23

Hajen Cup 2022

Norrköping - Vilbergen, Norrköping4 dec. 2022 – 11 dec. 2022

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Hajen BS.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
86
Klasser med deltagare
3 / 3

Klass 1upp till 13 årKategori I

28 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Lukas LundmanRapporterade spelblock: 1 066 (6 ser.) · 489 (3 ser.) · 594 (3 ser.) · 537 (3 ser.) · 556 (3 ser.)Flera spelblock018–3 242
2Dennis KarlssonRapporterade spelblock: 1 060 (6 ser.) · 692 (3 ser.) · 613 (3 ser.) · 512 (3 ser.) · 510 (3 ser.)Flera spelblock018–3 387
3Hampus KarlssonRapporterade spelblock: 1 253 (6 ser.) · 578 (3 ser.) · 520 (3 ser.) · 511 (3 ser.)Flera spelblock015–2 862
4Annabelle AnderssonRapporterade spelblock: 993 (6 ser.) · 496 (3 ser.) · 548 (3 ser.) · 447 (3 ser.)Flera spelblock815–2 484
5Leon KåhlmanRapporterade spelblock: 996 (6 ser.) · 534 (3 ser.) · 538 (3 ser.)Flera spelblock012–2 068
6Emil StenegärdRapporterade spelblock: 1 078 (6 ser.) · 604 (3 ser.) · 494 (3 ser.)Flera spelblock012–2 176
7Edvin EliassonRapporterade spelblock: 1 169 (6 ser.) · 653 (3 ser.) · 476 (3 ser.)Flera spelblock012–2 298
8Melker EdmarkRapporterade spelblock: 963 (6 ser.) · 524 (3 ser.) · 437 (3 ser.)Flera spelblock012–1 924
9Ellen BerglundRapporterade spelblock: 970 (6 ser.) · 581 (3 ser.)Flera spelblock89–1 551
10Olle LindgrenRapporterade spelblock: 957 (6 ser.) · 467 (3 ser.)Flera spelblock09–1 424
11Oscar HellströmRapporterade spelblock: 1 045 (6 ser.) · 450 (3 ser.)Flera spelblock09–1 495
12Hugo JohanssonRapporterade spelblock: 1 112 (6 ser.) · 450 (3 ser.)Flera spelblock09–1 562
13Alexander RödinRapporterade spelblock: 982 (6 ser.) · 489 (3 ser.)Flera spelblock09–1 471
14Wilmer BergqvistRapporterade spelblock: 961 (6 ser.) · 430 (3 ser.)Flera spelblock09–1 391
15Linus LundmanRapporterade spelblock: 994 (6 ser.) · 395 (3 ser.)Flera spelblock09–1 389
16Linus HedmanRapporterade spelblock: 986 (6 ser.) · 543 (3 ser.)Flera spelblock09–1 529
17Wilde Törngren06152,8917
19Benjamin Larzon06152,0912
20M190310ALB0106144,5867
21Emma Ljunggren86135,7862
22Josef Stenegärd06143,3860
23M240314HAN0106135,7814
24Wilma Ljunggren86127,7814
25Melwin Östberg06128,0768
27Freja Bermell86117,7754
28Evelina Pettersson86115,7742
29K300813ELV0186111,5717
30Oscar Karlsson06115,0690

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

Klass 2 14-17 årKategori H

40 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Lucas ErikssonRapporterade spelblock: 1 143 (6 ser.) · 672 (3 ser.) · 566 (3 ser.) · 626 (3 ser.) · 650 (3 ser.)Flera spelblock018–3 657
2Maja EngbergRapporterade spelblock: 1 286 (6 ser.) · 636 (3 ser.) · 624 (3 ser.) · 639 (3 ser.) · 563 (3 ser.)Flera spelblock818–3 748
3Rocky MånbergRapporterade spelblock: 1 162 (6 ser.) · 579 (3 ser.) · 579 (3 ser.) · 647 (3 ser.)Flera spelblock015–2 967
4Anelia AnderssonRapporterade spelblock: 1 261 (6 ser.) · 640 (3 ser.) · 577 (3 ser.) · 546 (3 ser.)Flera spelblock815–3 024
5Ringo KåhlmanRapporterade spelblock: 1 182 (6 ser.) · 697 (3 ser.) · 550 (3 ser.)Flera spelblock012–2 429
6Leo GustafssonRapporterade spelblock: 1 172 (6 ser.) · 584 (3 ser.) · 485 (3 ser.)Flera spelblock012–2 241
7Daniel BowenRapporterade spelblock: 1 239 (6 ser.) · 549 (3 ser.) · 515 (3 ser.)Flera spelblock012–2 303
8Elvis BroströmRapporterade spelblock: 1 214 (6 ser.) · 532 (3 ser.) · 505 (3 ser.)Flera spelblock012–2 251
9Kevin WestinRapporterade spelblock: 1 213 (6 ser.) · 524 (3 ser.)Flera spelblock09–1 737
10Melvin EliassonRapporterade spelblock: 1 247 (6 ser.) · 503 (3 ser.)Flera spelblock09–1 750
11Melker FyrstenRapporterade spelblock: 1 283 (6 ser.) · 581 (3 ser.)Flera spelblock09–1 864
12Svante BergströmRapporterade spelblock: 1 137 (6 ser.) · 545 (3 ser.)Flera spelblock09–1 682
13Melker HallmanRapporterade spelblock: 1 215 (6 ser.) · 731 (3 ser.)Flera spelblock09–1 946
14Sandra LundgrenRapporterade spelblock: 1 237 (6 ser.) · 554 (3 ser.)Flera spelblock89–1 791
15Ted BermellRapporterade spelblock: 1 159 (6 ser.) · 525 (3 ser.)Flera spelblock09–1 684
16Melker FrisellRapporterade spelblock: 1 164 (6 ser.) · 507 (3 ser.)Flera spelblock09–1 671
17Emil Karlsson06189,51 137
18Olivia Lindén86180,21 129
19Emilia Kiiskinen86176,31 106
20Felicia Jonsson86176,21 105
21Linnea Isberg Cranser86172,21 081
22Olivia Stattin86169,21 063
23Emilia Greiff86167,81 055
24Mary Pettersson86167,71 054
25Jasmine Munter86167,01 050
26Matilda Werkelin86163,71 030
27Liam Bäckman06168,81 013
28Oscar Broström06165,5993
29Theo Westerlund06163,8983
30Hannes Bergström06162,0972
31Elias Hofverberg06161,7970
32Elliot Möller06161,2967
33Charlie Novara06161,0966
34Adrian Gustafsson06155,7934
35Filippa Westin86147,5933
36Melvin Hallman06155,5933
37Nathalie Nilsson86131,3836
38William Hugosson06138,2829
39Maximilian Pettersson06136,3818
40Joakim Kron0693,2559

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

Klass 3 18-23 årKategori G

18 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Elliot MoulinRapporterade spelblock: 1 346 (6 ser.) · 652 (3 ser.) · 674 (3 ser.) · 694 (3 ser.) · 678 (3 ser.)Flera spelblock018–4 044
2Joel LothigiusRapporterade spelblock: 1 272 (6 ser.) · 562 (3 ser.) · 632 (3 ser.) · 663 (3 ser.) · 591 (3 ser.)Flera spelblock018–3 720
3Malin BergRapporterade spelblock: 1 218 (6 ser.) · 632 (3 ser.) · 601 (3 ser.) · 581 (3 ser.)Flera spelblock815–3 032
4Dennis PetterssonRapporterade spelblock: 1 282 (6 ser.) · 574 (3 ser.) · 598 (3 ser.) · 681 (3 ser.)Flera spelblock015–3 135
5Albin BrännströmRapporterade spelblock: 1 166 (6 ser.) · 604 (3 ser.) · 539 (3 ser.)Flera spelblock012–2 309
6Adam AnderssonRapporterade spelblock: 1 098 (6 ser.) · 649 (3 ser.) · 542 (3 ser.)Flera spelblock012–2 289
7Elin HagmanRapporterade spelblock: 1 090 (6 ser.) · 573 (3 ser.) · 530 (3 ser.)Flera spelblock812–2 193
8Casper JakobssonRapporterade spelblock: 1 117 (6 ser.) · 641 (3 ser.) · 518 (3 ser.)Flera spelblock012–2 276
9Lucas NybackaRapporterade spelblock: 1 101 (6 ser.) · 624 (3 ser.)Flera spelblock09–1 725
10Oscar PerssonRapporterade spelblock: 1 014 (6 ser.) · 499 (3 ser.)Flera spelblock09–1 513
11Felix BergmanRapporterade spelblock: 1 157 (6 ser.) · 582 (3 ser.)Flera spelblock09–1 739
12Victor BrandtRapporterade spelblock: 1 084 (6 ser.) · 527 (3 ser.)Flera spelblock09–1 611
13Joakim JidbackenRapporterade spelblock: 1 065 (6 ser.) · 509 (3 ser.)Flera spelblock09–1 574
14Oscar StattinRapporterade spelblock: 1 154 (6 ser.) · 484 (3 ser.)Flera spelblock09–1 638
15Isak LundmanRapporterade spelblock: 1 053 (6 ser.) · 412 (3 ser.)Flera spelblock09–1 465
16Filip Stanojkovic06165,0990
17William Larsson06163,7982
18Hugo Berg06161,8971

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.