Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2022/23

Formocupen

Malmö - Baltiska, Malmö6 jan. 2023

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Bulltofta BK.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
90
Klasser med deltagare
5 / 5

U23Kategori H

26 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Alexander Windh374232,51 078
2Max Svensson234224,5990
3Tobias Edlund164225,5966
4Linus Johansson214213,0936
5Hanna Jönsson154217,0928
6Pooripach Jantan264204,8923
7Razmuz Linder Wicktor374190,3909
8Mattias Sjölin154208,3893
9Josefin Stuhre404183,3893
10Elin Gustavsson324185,3869
11Amanda Malmqvist494168,3869
12Casper Gunnarsson224195,0868
13Philip Mortensen394176,8863
14Oliwer Andersson214194,5862
15Gustav Andersson384177,5862
16Anton Emanuel444171,0860
17Alexander Garda504163,8855
18Erika Strand524160,8851
19Emil Jensen284182,8843
20Johan Klyft114199,3841
21Filip Emanuel174192,5838
22Beata Gustavsson544154,3833
23Hanna Olsson384168,5826
24Anna Nilsson444161,3821
25Anna Wernholm544151,3821
26Anton Nilsson234168,5766

U18Kategori H

16 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Kevin Hansson214244,81 063
2Theo Lindfors244210,3937
3Lucas Svensson114216,0908
4Oskar Andreasson544165,5878
5Noel Strandman244194,8875
6Tess Lindfors454171,5866
7Nellie Swane464166,8851
8Alicia Lövgren484164,3849
9Lowe Olander484161,0836
10Siri Svensson544152,3825
11Nicole Johnsson544148,8811
12Hong Nguyen544143,5790
13Moa Brandin404153,5774
14Matheus Lauritsen544132,0744
15Herman Bjerkhagen544125,5718
16Oliver Thorsén544121,8703

U16Kategori I

14 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Rasmus Johansson514193,5978
2Lukas Andersson334195,3913
3Fabian Rolfsson544172,8907
4Adam Hannjö544172,0904
5Elias Linde444173,8871
6Jacob Fondell544157,0844
7Anton Runnerstedt544156,5842
8Viktor Backe544149,8815
9Maja Andersson404163,0812
10William Brodin484154,0808
11Månz Friberg544147,3805
12Hannes Magnusson284168,5786
13Johannes Häggblad544123,3709
14Elias Palm544104,0632

U14Kategori I

34 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Sebastian Persson544183,3949
2Doris Lundsten434175,8875
3Ebba Linde544163,8871
4Alvin Klingståhl544163,0868
5Oliver Jönsson544160,8859
6Max Stålhammar544159,5854
7Liam Nilsson354178,3853
8Dante Niclasen544159,0852
9Nicole Brandin544157,8847
10Saga Johansson254185,3841
11Anton Lantz544154,8835
12Lizzie Karlsson544153,5830
13Elias Holmqvist544150,0816
14Xerxes Engdahl544149,0812
15Hang Nguyen544147,0804
16Ellie Södergren544145,3797
17Liam Troedsson544144,8795
18Sebastian Hagentoft544143,5790
19Nikki Södergren544142,3785
20Kevin Brinkwall544141,5782
21Valdemar Lutz Möller544141,5782
22Emma Backlund Eek544134,8755
23Joel Ströbeck544134,5754
24Alva Johansson544133,5750
25Irma Stensby544132,0744
26Noa Woll544129,3733
27Rasmus Persson544127,5726
28Lukas Persson544118,8691
29Malte Edstrand544111,8663
30Mateo Ernmo544101,3621
31Klara Engdahl544100,8619
32Robin Jensen54493,0588
33M161211LOV0154473,5510
34Neo Pause54468,8491

FinalKategori H

31 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Rasmus JohanssonRapporterade spelblock: 242 (1 ser.) · 233 (1 ser.) · 284 (1 ser.) · 272 (1 ser.) · 210 (1 ser.)Flera spelblock515–1 241
2Tess LindforsRapporterade spelblock: 255 (1 ser.) · 236 (1 ser.) · 228 (1 ser.) · 233 (1 ser.) · 198 (1 ser.)Flera spelblock455–1 150
3Tobias EdlundRapporterade spelblock: 242 (1 ser.) · 264 (1 ser.) · 284 (1 ser.) · 245 (1 ser.)Flera spelblock164–1 035
4Linus JohanssonRapporterade spelblock: 249 (1 ser.) · 256 (1 ser.) · 235 (1 ser.) · 211 (1 ser.)Flera spelblock214–951
5Mattias SjölinRapporterade spelblock: 239 (1 ser.) · 254 (1 ser.) · 217 (1 ser.)Flera spelblock153–710
6Adam HannjöRapporterade spelblock: 230 (1 ser.) · 225 (1 ser.) · 202 (1 ser.)Flera spelblock543–657
7Fabian RolfssonRapporterade spelblock: 202 (1 ser.) · 218 (1 ser.) · 197 (1 ser.)Flera spelblock543–617
8Noel StrandmanRapporterade spelblock: 194 (1 ser.) · 217 (1 ser.) · 171 (1 ser.)Flera spelblock243–582
9Anton RunnerstedtRapporterade spelblock: 253 (1 ser.) · 229 (1 ser.)Flera spelblock542–482
10Sebastian PerssonRapporterade spelblock: 247 (1 ser.) · 221 (1 ser.)Flera spelblock542–468
11Oskar AndreassonRapporterade spelblock: 227 (1 ser.) · 219 (1 ser.)Flera spelblock542–446
12Max SvenssonRapporterade spelblock: 282 (1 ser.) · 217 (1 ser.)Flera spelblock232–499
13Alicia LövgrenRapporterade spelblock: 240 (1 ser.) · 215 (1 ser.)Flera spelblock482–455
14Lucas SvenssonRapporterade spelblock: 233 (1 ser.) · 214 (1 ser.)Flera spelblock112–447
15Kevin HanssonRapporterade spelblock: 207 (1 ser.) · 214 (1 ser.)Flera spelblock212–421
16Theo LindforsRapporterade spelblock: 273 (1 ser.) · 192 (1 ser.)Flera spelblock242–465
17Viktor Backe541210,0264
18Nellie Swane461196,0242
19Doris Lundsten431190,0233
20Pooripach Jantan261200,0226
21Jacob Fondell541162,0216
22Razmuz Linder Wicktor371172,0209
23Alexander Windh371171,0208
24Alvin Klingståhl541151,0205
25Liam Nilsson351162,0197
26Hanna Jönsson151181,0196
27Lukas Andersson331160,0193
28Max Stålhammar541139,0193
29Ebba Linde541135,0189
30Oliver Jönsson541125,0179
31Dante Niclasen541119,0173

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.