Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2022/23

Para Spring Cup Februari

SvBF Bowlinghall1 feb. 2023 – 15 feb. 2023

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Svenska Bowlingförbundet.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
164
Klasser med deltagare
10 / 10

Damer A (146 - )Kategori J

7 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Anna Johansson02241,5483
2Lisa Nordström Green02241,0482
3Rebecca Gustafson02191,5383
4K180993MAD0302184,0368
5Jelena Lund02177,0354
6Emma Persson02167,0334
7Angelica Warnemark02160,0320

Damer B (126 - 145)Kategori J

11 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1K280390LIN0102174,5349
2Emma Sundberg02171,5343
3My Grufman02158,5317
4K100787FRI0202156,0312
5Anna Johansson02155,5311
6K081293JOS0302155,0310
7Susanna Lindkvist02152,5305
8Hanna Lundgren02147,5295
9K240795MAD0102140,5281
10Maria Hagstedt02137,0274
11K200987SOP0102125,5251

Damer C (101 - 125)Kategori J

20 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Elisabet Luomala02159,5319
2K050291LIS0102151,5303
3K171182TER0102148,0296
4Lena Lindström02146,5293
5K130173LIN0102137,0274
6Nathalie Lindberg02135,0270
7Terese Olsson02133,0266
8K170693JOS0102132,0264
9K240497MAD0102132,0264
10K271268CAR0102127,0254
11K021094ELL0102127,0254
12K300659PAT0102122,0244
13Therese Persson02116,5233
14K181174JES0102113,5227
15Linda Gretic02103,5207
16Katarina Larsson02101,5203
17K051083ROR010296,0192
18Cecilia Almgren0289,0178
19Sara Gunnarsson0278,0156
20K100288BRI010275,0150

Damer D ( - 100)Kategori J

17 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1K170777VER0102151,0302
2K060288SOF0102148,0296
3K180396AMA0102123,0246
4K311261JAA0102113,5227
5K270263MAR0102107,5215
6K220200EBB010299,5199
7K150790EME010299,5199
8K231094ANN010299,0198
9K060483KAT010299,0198
10K250989SAN010298,0196
11K171086MON010296,5193
12K190374SAR010296,5193
13Elinore Carlsson0284,5169
14K280192JES010280,5161
15K230792ELI010277,0154
16K020592CAR010266,5133
17K130296SAR010231,062

Herrar A (161 - )Kategori J

14 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Robin Ljungkvist02243,0486
2Fredrik Stegmann02206,0412
3Pontus Sunnercrantz02205,0410
4Rickard Stjärnholm02198,0396
5Thomas Berglund02198,0396
6Matteus Pfeiffer02196,0392
7Krister Schouten02193,5387
8Fredrik Nordberg02189,5379
9Rickard Svensson02185,0370
10Johan Franzén02183,5367
11Marcus Mårtensson02178,0356
12Anders Åslund02177,5355
13Johan Larsson02174,0348
14Jimmy Karlsson02125,5251

Herrar B (136 - 160)Kategori J

24 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1M030381NIK0102196,0392
2Håkan Borg02186,0372
3Magnus Hedström02180,5361
4Paul Hellstén02175,5351
5Martin Johnsson02173,0346
6Albin Lander02170,0340
7Patrik Forss02169,5339
8Anders Lindgren02168,0336
9Arvid Wårfors02168,0336
10M030184ING0102160,0320
11Tommy Berglund02159,5319
12Johan Holm02154,5309
13M111078JOU0102154,0308
14M250486CHR0302151,0302
15Anders Olsson02148,5297
16M290689MAR0102147,0294
17Daniel Almenius02145,0290
18Jens Persson02145,0290
19M220367JAN0102144,0288
20Alex Burell02143,5287
22Mats Halvarsson02139,0278
23Andreas Lindberg02138,0276
24Rasmus Erbs02137,5275
25M180991ERI0102173,5347

Herrar C (111 - 135)Kategori J

39 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Kenneth Magnusson02194,0388
2M300389KRI0102185,5371
3Stefan Lundstedt02185,0370
4Henrik Fryxell02174,0348
5M201101DID0102163,5327
6Christian Rosbo02162,5325
7M011196KEV0102161,0322
8Gustav Olsson02160,0320
9Lukas Bäckström02156,0312
10Patrik Björklund02146,5293
11M201198EDV0102144,5289
12Anders Berglund02143,0286
13M191198JOA0102141,0282
14L-G. Boman02140,5281
15K-R. Hansson02139,0278
16M100693JON0402137,0274
17M020476RIC0102136,5273
18M070694ERI0102134,0268
19M020975PER0102131,0262
20M020290AND0102128,0256
21M040706ELI0102127,5255
22Joakim Åstenius02127,5255
23Simon Norman02124,5249
24M030592ALE0102124,0248
25Paul Gustafsson02123,5247
26M021263BJÖ0102118,5237
27M300800EMI0102118,5237
28Robin Lundell02118,5237
29Jukka Mattanen02117,0234
30Santosh Blomkvist02115,0230
31Henric Carlsson02114,5229
32Torbjörn Eriksson02101,5203
33Anders Rosberg02100,5201
34Conny Eriksson0276,0152
35Alfred Fogelström Jungell02145,5291
36Anders Johansson02114,0228
38M230593PER0102136,5273
39Dennis Andersson02139,5279
40M040495JES0102158,5317

Herrar D ( - 110)Kategori J

23 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
2M180993DEN0102152,5305
3Roman Polyansky02146,5293
4Niklas Konkell02138,5277
5Martin Höglund02137,0274
6Jesper Henriksson02127,5255
7M210889SAM0202126,0252
8Lukas Trybom02125,0250
9M260595MAT0102125,0250
10Fredrik Karlsson02113,5227
11M100159MAT0102112,0224
12M021268PET0102112,0224
13Börje Åberg02110,5221
14Patrik Rosén02110,0220
15Börje Söderlund02107,0214
16M210303RAS0102105,0210
17Fredrik Jeppsson02103,5207
18M010570ÖRJ010299,5199
19M120497ADH010296,0192
20Emil Kaufeldt0290,0180
21Liam Karlsson0285,5171
22M290512MAT010261,5123
23M110402PET010250,0100
24M040394BJÖ010242,084

Rännklass A (150 - )Kategori J

2 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1M120580LAR0102192,0384
2Bo Lindahl02178,5357

Rännklass B ( - 149)Kategori J

7 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Johnny Eriksson02172,5345
2Marie SR Andersson02164,5329
3K010772LAI0102163,5327
4Karola Klingstedt02153,5307
5M160676HEN0102142,5285
6M090316KAR0102133,5267
7K280881LIS0102115,5231