Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2022/23

Uncle Joe´s Matchplay

Visby Uncle Joe´s, Visby17 apr. 2023

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: IK Gotlandspärlan.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
24
Klasser med deltagare
1 / 1

MatchplayKategori D

24 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Camilla Olofsson155201,21 081
2Ingela von Corswant305186,21 081
3J-E. Othberg175196,01 065
4Patrik Hellström145186,61 003
5Måns Lingvall315160,2956
6Dan Segerlund95181,4952
7Annicka Bodin185168,4932
8Thomas Wilson235164,6938
9Anders Larsen255171,4982
10Anders Sundberg195167,2931
11Elvis Broström255160,6928
12Jonas Gustafsson05185,0925
13Björn Larsson315153,8924
14Therese Broström265155,8909
15Andrei Liljegren05181,6908
16Joakim Pettersson25176,6893
17Ulf Broberg225154,2881
18Paul Wigström255151,2881
19Johan Hansson205152,8864
20Tim Svensson145164,0890
21Casper Jakobsson165150,4832
22Malin Berg235145,2841
23Robert Gustavsson05166,0830
24Pontus Lagergren455115,8804