Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2022/23

Bollnästräffen

Bollnäs Bowlinghall, Bollnäs11 maj 2023

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Warpens BK.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
22
Klasser med deltagare
1 / 1

BollnästräffenKategori C

22 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Pär GlaasRapporterade spelblock: 932 (4 ser.) · 255 (1 ser.) · 200 (1 ser.)Flera spelblock76–1 387
2Johan WinlundRapporterade spelblock: 957 (4 ser.) · 199 (1 ser.)Flera spelblock115–1 156
3Per WennbergRapporterade spelblock: 927 (4 ser.) · 213 (1 ser.) · 219 (1 ser.)Flera spelblock46–1 359
4Rasmus ZetterbergRapporterade spelblock: 879 (4 ser.) · 237 (1 ser.) · 192 (1 ser.)Flera spelblock116–1 308
5Mohamed Al-AliRapporterade spelblock: 921 (4 ser.) · 220 (1 ser.)Flera spelblock225–1 141
6Simon Hurtig04219,3877
7Johan Holmgren124205,8871
8Lucas Krueger Lindström254190,3861
9Oskar Nordlund254190,3861
10Börje Knutsson234189,8851
11Lasse Bäcklund114200,5846
12Mats Winlund04211,3845
13Kenneth Karlsson214188,5838
14Håkan Malm104198,3833
15John Erik Mårtensson84198,8827
16Gunnar Persson224184,3825
17Arvid Lind254179,5818
18Michael Sonefors204183,0812
19B-o. Jonsäll184183,3805
20A-H. Persson174183,5802
21Mikael Mannqvist254173,3793
22Helena Embretzén254171,0784

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.