Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2022/23

Måndagsklubben slutfinal

Stånga Bowlinghall, STÅNGA15 maj 2023

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Stånga IF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
16
Klasser med deltagare
1 / 1

FinalLagtävling C

16 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Robert Gustavsson04239,0956
1Joakim Pettersson04238,3953
2Emil Stenegärd184199,5870
2Kevin Stenegärd04249,5998
3Jonas Fredriksson224220,3969
3Tommy Larsson314162,8775
4Elvis Broström154190,0820
4Melvin Eliasson04226,5906
5Oskar Broström34218,3885
5Hugo Lindqvist484154,3809
6Claes Johansson24189,3765
6Anders Pettersson484172,8883
7Bengt Olsson424155,0788
7Matilda Werkelin344179,0852
8Ingela von Corswant324168,0800
8Annicka Bodin224183,3821