Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2022/23

U23 Skånemästerskap barometerfinal

Hässleholms Bowlinghall, Hässleholm21 maj 2023

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: SKBHF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
13
Klasser med deltagare
1 / 1

FinalKategori C

13 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Max Stålhammar436192,51 413
2Liam Nilsson306202,21 393
3Saga Johansson246206,81 385
4Isak Karlsson Johansson406178,71 312
5Lucas Svensson65212,81 094
6Theo Lindfors165196,01 060
7Doris Lundsten355172,61 038
8Eliaz Olsson65193,4997
9Lukas Andersson244184,3833
10Joel Andersson224179,3805
11Hugo Videtorp154184,5798
12Mattias Sjölin74177,3737
13Adrian Holgersson233146,7509