Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2023/24

Allans Minne lag

Stånga Bowlinghall, STÅNGA1 sep. 2023 – 3 sep. 2023

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Stånga IF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
48
Klasser med deltagare
1 / 1

HcpLagtävling C

48 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1B-O. OhlssonRapporterade spelblock: 796 (4 ser.) · 804 (4 ser.)Flera spelblock388–1 600
1Leif JohanssonRapporterade spelblock: 843 (4 ser.) · 872 (4 ser.)Flera spelblock408–1 715
1Lennart LingarpRapporterade spelblock: 774 (4 ser.) · 864 (4 ser.)Flera spelblock408–1 638
1Åke HallbomRapporterade spelblock: 758 (4 ser.) · 766 (4 ser.)Flera spelblock358–1 524
1N-G. NordinRapporterade spelblock: 858 (4 ser.) · 803 (4 ser.)Flera spelblock298–1 661
1Claes AmlingerRapporterade spelblock: 828 (4 ser.) · 786 (4 ser.)Flera spelblock558–1 614
1Sören OlofssonRapporterade spelblock: 847 (4 ser.) · 763 (4 ser.)Flera spelblock478–1 610
1Christer GustafssonRapporterade spelblock: 810 (4 ser.) · 853 (4 ser.)Flera spelblock398–1 663
2Benny JacobssonRapporterade spelblock: 778 (4 ser.) · 740 (4 ser.)Flera spelblock248–1 518
2Jens SimonsenRapporterade spelblock: 727 (4 ser.) · 749 (4 ser.)Flera spelblock118–1 476
2Anders SundbergRapporterade spelblock: 768 (4 ser.) · 773 (4 ser.)Flera spelblock218–1 541
2Sara PetterssonRapporterade spelblock: 784 (4 ser.) · 792 (4 ser.)Flera spelblock118–1 576
2Johan HanssonRapporterade spelblock: 878 (4 ser.) · 858 (4 ser.)Flera spelblock238–1 736
2Anders JakobssonRapporterade spelblock: 853 (4 ser.) · 809 (4 ser.)Flera spelblock58–1 662
2Peter JalklerRapporterade spelblock: 936 (4 ser.) · 965 (4 ser.)Flera spelblock108–1 901
2Therese BroströmRapporterade spelblock: 829 (4 ser.) · 882 (4 ser.)Flera spelblock378–1 711
3Noah Jakobsson04194,8779
3Jonas Fredriksson204174,5778
3Emil Stenegärd174194,8847
3Greger Eneqvist74222,3917
3Melvin Eliasson04172,0688
3Kevin Stenegärd04225,0900
3Göran Olofsson34177,5722
3Christoffer Jakobsson04193,0772
4Eva Wetterlund374156,3773
4Margareta Bandelin604158,3873
4Charlotte Eliasson234175,5794
4Gill Johansson584139,5790
4Sylvia Tjengvall604136,3785
4H-E. Gustavsson434163,5826
4Andreas Tjengvall204166,5746
4Edvin Larsson604139,8799
5Tommy Larsson324172,5818
5Claes Johansson14205,8827
5Sava Knezevic434152,3781
5Mikael Lövgren424135,8711
5Gunnel Johansson194177,8787
5Viktor Hedlund394152,0764
5Stefan Jacobsson274169,8787
5Edvin Eliasson314162,8775
6Tommy Persson604131,5766
6Ingemar Hemph604145,0820
6Rune Johannesson514124,5702
6Kjell Ripman354154,0756
6Ingvar Norrby454140,0740
6Kurt Bjersander454160,3821
6Rolf Johansson434143,5746
6Lars Ljunggren464159,3821

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.