Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2023/24

Challenger Grand Prix

Upplands Väsby Bowlinghall, Upplands Väsby25 sep. 2023 – 1 okt. 2023

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Stockholms Bowlingförbund.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
45
Klasser med deltagare
5 / 5

Junior TjejerKategori F

5 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Olivia Stattin04194,5778
2Engla Cotera Nilsson04186,5746
3Alice Olsson04159,5638
4Olivia Ilstedt04145,3581
5Mirinda Melin04140,5562

Junior KillarKategori E

11 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Anton Westin04210,8843
2Felix Möller04201,5806
3Emil Löfström04199,5798
4David Söderlund Bejeryd04196,8787
5Edvin Behmer04193,3773
6Alexander Rogert04193,3773
7Simon Andersson04179,8719
8Hugo Åkerman04179,0716
9Fabian Carlsson04158,3633
10Charlie Veabråten Andréasson04138,5554
11Leo Johansson04136,0544

Ungdom TjejerKategori F

4 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Ida Persson04195,0780
2Karin Johansson04182,5730
3Nina Hellsten04177,3709
4Julia Luiro04164,0656

Ungdom KillarKategori E

19 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Kevin Westin04215,8863
2Tobias Andersson04205,8823
3Pelle Löfström04202,5810
4Gustaf Bertlid04192,5770
5Svante Bergström04191,5766
6Manuel Layrisse04191,0764
7Gustav Eriksson04188,0752
8Edvin Eliasson04187,3749
9Oskar Myrén04179,0716
10Måns Lingvall04178,5714
11Elias Lindh04171,3685
12Charlie Novara04164,0656
13Eskil Lind04164,0656
14Oscar Broström04155,5622
15Melwin Östberg04153,0612
16Linus Bergold04143,0572
17Sander Efverstedt04142,3569
18Pontus Ilstedt04130,8523
19Pontus Lagergren0496,5386

Upp till 12Kategori F

6 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Kazper Viander04144,8579
2Edvin Larsson04140,8563
3Isak Eriksson Yngström04123,3493
4Ida Ahlin04123,3493
5Vincent Jakobsson04121,0484
6Oskar Bergvall04118,8475