Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2023/24

Höstrusket

Stockholm - Jakobsberg, Järfälla29 okt. 2023

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: BK Bus.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
98
Klasser med deltagare
5 / 5

Klass AKategori H

19 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Edvin Behmer03184,3553
2Anna Johansson03173,7521
3Johan Larsson03171,3514
4Oscar Karell03168,7506
5Tommy Lindström03166,3499
6Jelena Lund03166,0498
7Eric Plantin03162,0486
8Daniel Widberg03161,7485
9Mikael Andersson03161,3484
10Anders Åslund03158,3475
11Johan Franzén03156,7470
12M271194LOD0103153,7461
13Joakim Haraldsson03151,3454
14Stefan Hellman03151,0453
15Andreas Leuving03148,3445
16Johan Holm03140,7422
17Anna Nyby-Christensen03134,3403
18Robin Savolainen03128,0384
19Magnus Hedström03127,0381

Klass BKategori H

21 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Erik Nilsson03156,3469
2K010992MAL0103153,0459
3Nils Rockberg03152,7458
4Louise Andersson03148,7446
5Maria Hagstedt03142,7428
6Caroline Dahlström03141,0423
7Robert Henriques03138,0414
8Mats Axelsson03137,3412
9M230695AUG0103137,0411
10L-G. Boman03135,7407
11Claes Kårsell03134,7404
12Mikael Holma03133,3400
13Kevin Knowles03133,0399
14K050392JES0103132,7398
15M021263BJÖ0103132,0396
16Mats Karlsson03127,0381
17Toni Sandelin03123,0369
18Lisa Dahl03121,7365
19Michael Strömhielm03120,7362
20Yonathan Araya Nässel03120,0360
21Camilla Salkert03111,3334

Klass CKategori H

25 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1M161084ROB0103155,0465
2K030183JES0103146,7440
3M080296NIK0103143,7431
4M150996MAT0103138,0414
5Kasper Lindqvist Söderström03137,3412
6A-K. Bäck03133,3400
7K250495ELI0103129,3388
8Torbjörn Nikolaisen03129,0387
9David Tärnström03127,7383
10Thomas Berglin03127,3382
11Sara Torngren03122,7368
12Hanna Jonsson03122,0366
13M090476BER0103121,3364
14M140879RON0103120,7362
15M020476RIC0103114,7344
16M190670MAT0103111,3334
17M050186MAX0103110,0330
18M300571DAN0103106,7320
19Therese Persson03105,0315
20Anna Torngren03104,0312
21Lennart Bäck03103,0309
22M290967PAT010398,7296
23M090281HEN010385,7257
24Patrik Ingö0383,0249
25K180585MAT010382,0246

Klass DKategori H

16 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1M210679MIK1003130,3391
2M210889SAM0203119,7359
3Andreas Hansen03119,0357
4M270402FAB0103111,0333
5Johan Hillborg03107,0321
6Stefan Westerdahl03106,3319
7K100288BRI0103106,0318
8K170684JOS0103105,3316
9K110371CAM0103102,3307
10K051083ROR010399,0297
11M200983CHR010393,7281
12K250368CAT010391,7275
13Lena Sommargren0388,7266
14M310883SEB010386,0258
15K181174JES010383,0249
16K250478CAM010375,3226

Klass EKategori H

17 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1M040770ÖRJ0103109,3328
2M080696TIM0103104,3313
3M071094LUD0103102,0306
4K020592CAR010399,7299
5M130173YNG010397,3292
6M260195NIK010396,0288
7M191085TON010395,7287
8K290188OLI010395,3286
9K020276KAT010387,3262
10Olivia Waluszczyk0383,0249
11M030986ANT020378,0234
12K130363SAR010377,7233
13K140583JES010375,7227
14Linnéa Björkqvist0374,7224
15Simon Bernhardsson0373,0219
16K280296MIK010368,0204
17K121187THE010355,0165