Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2023/24

Challenger GP Åkeshov

Stockholm - Åkeshov, Stockholm15 apr. 2024 – 21 apr. 2024

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Stockholms Bowlingförbund.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
54
Klasser med deltagare
5 / 5

Junior TjejerKategori F

6 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Engla Cotera Nilsson04203,0812
2Olivia Stattin04186,8747
3Mirinda Melin04158,0632
4Alice Olsson04148,3593
5Daniella Rönnerfjäll04115,8463
6Clara Edling0497,0388

Junior KillarKategori E

11 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1David Söderlund Bejeryd04208,5834
2Anton Westin04205,5822
3Emil Löfström04194,8779
4Leo Johansson04191,0764
5Hannes Hellsten04187,5750
6Marcus Rohlin04182,0728
7Fabian Carlsson04178,0712
8Alexander Rogert04169,0676
9Charlie Veabråten Andréasson04168,3673
10Toni Valtonen04164,8659
11Joar Sjöholm04159,3637

Ungdom TjejerKategori F

4 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Nina Hellsten04169,0676
2Julia Luiro04153,8615
3Emmy Lindgren Lundell04140,3561
4Karin Johansson04138,8555

Ungdom KillarKategori E

16 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Eskil Lind04215,5862
2Oskar Myrén04202,0808
3Svante Bergström04196,5786
4Gustav Eriksson04194,3777
5Måns Lingvall04190,5762
6Kevin Westin04187,0748
7Gustaf Bertlid04184,5738
8Pelle Löfström04184,3737
9Manuel Layrisse04170,5682
10Tobias Andersson04165,8663
11Linus Bergold04161,3645
12Sander Efverstedt04146,0584
13Pontus Lagergren04142,8571
14Max Tjärnhammar04128,3513
15Neo Bodelsson04117,3469
16Eskil Ringqvist0496,5386

Upp till 12Kategori F

17 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Edvin Larsson04183,3733
2Vincent Jakobsson04174,3697
3Isak Eriksson Yngström04163,0652
4Zigge Hoffman04156,3625
5Ida Ahlin04155,5622
6Teo Björk04152,8611
7Kazper Viander04146,5586
8Carl Eriksson04108,5434
9Hampus Rönnerfjäll04106,3425
10M220312VID0104106,0424
11Vincent Grönvall04104,8419
12M070214RIC0104102,8411
13M150714ANT0104100,8403
14Liam Palmhager0479,5318
15M150716NOE010472,3289
16M070614GRI010467,5270
17K130614JAM010462,8251