Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2023/24

Månadstävling UBC90 December

Uppsala Pins & Games, Uppsala5 dec. 2023

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Uppsala Bowling Club 90.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
19
Klasser med deltagare
1 / 1

HcpKategori E

19 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Filip WilhelmssonRapporterade spelblock: 693 (3 ser.) · 695 (3 ser.)Flera spelblock06–1 388
2Björn SegerströmRapporterade spelblock: 630 (3 ser.) · 625 (3 ser.)Flera spelblock506–1 255
3Alexander MavrikakisRapporterade spelblock: 632 (3 ser.) · 343 (2 ser.)Flera spelblock05–975
4Elias LindhRapporterade spelblock: 621 (3 ser.) · 174 (1 ser.)Flera spelblock184–795
5Mikael Åberg73197,7614
6Hannes Hellsten93193,7608
7Bertil Pettersson223175,7593
8Michael Lagerlöf103187,0591
9Tomas Backlund113186,0591
10Niklas Edling43189,7581
11Anton Westin13190,0573
12Peter Dimander63178,3553
13Hugo Åkerman363147,3550
14L-O. Ljungkvist103166,0528
15Sara Gille Nyberg63167,0519
16Lidia Svedberg123157,3508
17Adrian Forsman383130,0504
18Mairi Shadabi223145,3502
19Andre Lek-Herdin33164,0501

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.