Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2023/24

Decemberkäglan Open 2023

Karlstad - X-näshallen, Karlstad8 dec. 2023 – 9 dec. 2023

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: CarlstadHammarö IF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
22
Klasser med deltagare
1 / 1

HcpKategori D

22 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Rikie Steen194216,5942
2Filip Nilsson334202,3941
3Klas Hallström Norström164218,5938
4Jan Johansson44230,3937
5Christian Jakobsen144219,3933
6Julie Norlin414186,0908
7Gert Steen244200,0896
8Ingemar Andersson304192,0888
9J-E. Löf214200,8887
10Jeanette Larsson224198,0880
11Tobias Ambjörnsson154205,0880
12Stig Eliasson274186,5854
13Thomas Mjöster04211,3845
14Leif Johannesson124194,0824
15Kennet Andersson364168,3817
16Stefan Andersson214182,8815
17Sune Fridén214182,3813
18Annelie Johansson324169,3805
19Maritha Olsson434156,5798
20Jonathan Nagy454153,5794
21Bosse Henriksson284166,5778
22Thomas Pettersson204168,5754