Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2023/24

Para-DM Skåne

Malmö - Baltiska, Malmö9 dec. 2023

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Skånes Bowlingförbund.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
136
Klasser med deltagare
10 / 10

Damer AKategori H

6 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Elina Gustafsson04177,3709
2Maria Billgren04172,0688
3Sara Nordström04163,8655
4Emma Persson04158,3633
5Carita Persson04147,0588
6Sara Arneson04136,0544

Damer BKategori H

10 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Jenny Almroth04163,5654
2Anneli Jacobsen04162,5650
3Katarina Evergren04142,8571
4Erica Eriksson04142,0568
5Rebecca Lindblad04139,5558
6Lena Lindström04137,8551
7Eva Månsson04135,8543
8Emilia Olofsson04134,8539
9Åsa Mårtensson04126,0504
10Camilla Tuvebrant04118,0472

Damer CKategori H

16 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Rebecka Löfgren04150,3601
2My Jönsson04134,5538
3Karin Kristoffersson04129,3517
4Terese Olsson04128,3513
5Christel Franzén04125,5502
6Natalie Johansson04121,5486
7Helen Jönsson04119,8479
8Sofie Ruther04118,5474
9Birgitta Anderberg04114,5458
10Karin Levin04110,8443
11Mia Svensson04110,0440
12Camy Ngo04108,5434
13Sara Gunnarsson04104,5418
14Matilda Olsson04104,3417
15Monica Persson0493,8375
16Linda Rosberg0490,8363

Damer DKategori H

14 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Elinore Carlsson04112,8451
2Vivianne Johnson04106,0424
3Emmy Grubb04102,3409
4Eleonore Abonius0499,3397
5Ida Stenkilsson0499,3397
6K231094ANN010499,0396
7Anette Arvidsson0495,8383
8Emma Tillgren0491,5366
9Sofia Jacobsson0489,3357
10Jenny Andersson0487,3349
11Hanna Kärrefors0486,5346
12Anna Stettinius0479,8319
13K010786ÅSA010471,5286
14Jenny Jönsson0454,0216

Herrar AKategori G

19 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Larry Johansson04230,8923
2Jonathan Winhagen04221,0884
3Eddie Engström04201,3805
4Rickard Svensson04188,8755
5Klas Eriksson04184,5738
6Jacob Rundgren04180,0720
7Matteus Pfeiffer04179,3717
8Mattias Nilsson04178,5714
9Magnus Håkansson04177,0708
10Andreas Åstrand04176,8707
11Johan Landgren04176,8707
12Patric Bohlin04170,8683
13Andreas Svensson04170,3681
14Andreas Brönnmark04169,0676
15Markus Wettergren04165,0660
16Marcus Mårtensson04161,5646
17Thomas Berglund04158,5634
18Fredrik Stegmann04153,8615
19Krister Schouten04140,5562

Herrar BKategori G

20 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Martin Johnsson04175,3701
2Laban Larsen04170,8683
3Rasmus Moberg04162,5650
4Robin Edefell04161,3645
5Henric Carlsson04154,0616
6Anders Lindgren04153,3613
7Marcus Wessel04152,5610
8Alexander Hansson04151,0604
9Joakim Jönsson04149,8599
10Johan Danielsson04149,0596
11Peter Larsson04148,8595
12Jerker Börrén04148,0592
13Lucas Larsen04146,8587
14Patrik Forss04142,5570
15Markus Fors04142,0568
16Benny Nielsen04138,8555
17Mattias Frank04129,3517
18Max Engberg04128,8515
20Paul Gustafsson04121,5486
21Jimmy Månsson04116,5466

Herrar CKategori G

25 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Dick Andersson04154,5618
2Mikael Hansen04151,3605
3Lucas Åkerman Berndtsson04146,0584
4Christian Olsson04144,5578
5Tomas Holm04138,5554
6Lenny Svensson04137,5550
7Anders Rosberg04137,5550
8K-R. Hansson04137,3549
9Lukas Bäckström04135,0540
10Oscar Christoffersson04133,5534
11Daniel Larsson04132,0528
12Marcus Svensson04131,5526
13L-I. Hedlund04130,8523
14Robin Lyzell04129,0516
15Jens Nilsson04126,0504
16Anders Pedersen04123,8495
17Johan Olsson04119,5478
18Dennis Andersson04119,3477
19Johnny Andersson04118,3473
20Alejandro Karlsson04116,0464
21Fredrik Håkansson04113,5454
22Lars Albertson04110,5442
23Mattias Bjereke04109,3437
24Jörgen Håkansson04103,8415
25Martin Jonsson04102,5410

Herrar DKategori G

18 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Bo Tornberg04120,0480
2Andreas Andersson04117,8471
3Paul Nordkvist04116,8467
4Emil Olin04114,5458
5Peter Ramelius04111,8447
6M240867CER0104105,3421
8M190494JAK0104104,0416
9Christer Knutson04100,8403
10Robert Olsson0494,8379
11Petar Savanovic0494,3377
12Magnus Asp0493,8375
13M110402PET010493,5374
14Theo Edefell Tenggren0493,3373
15Leif Itander0492,5370
16Anders Johansson0491,8367
17Kenneth Sandberg0488,8355
18Jonas Arvidsson0487,8351
19Jonas Nilsson0485,0340

Ränna AKategori H

2 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1K010772LAI0104162,8651
2Bo Lindahl04136,0544

Ränna BKategori H

6 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1M250773JON0104173,5694
2Patrik Rubin04153,3613
3Therese Nordlund04129,8519
4Sofie Rubin04121,5486
5K200987SOP0104121,0484
6M240950KEN0104117,8471