Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2023/24

Para Winter Cup 2024 Januari

SvBF Sammandrag1 jan. 2024 – 31 jan. 2024

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: SvBF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
74
Klasser med deltagare
9 / 9

Herrar AKategori G

8 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Anders Åslund02219,5439
2Pontus Sunnercrantz02214,0428
3Rickard Svensson02197,5395
4Fredrik Stegmann02194,5389
5Krister Schouten02192,0384
6Fredrik Nordberg02185,0370
7Thomas Berglund02164,5329
8Johan Larsson02163,5327

Herrar BKategori G

12 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Anders Lindgren02182,0364
2Jerker Börrén02174,0348
3Albin Lander02171,0342
4Patrik Forss02170,5341
5Gustav Olsson02168,5337
6M250486CHR0302163,0326
7Stefan Lundstedt02161,0322
8Heinz Ragnarsson02159,5319
9M111078JOU0102157,0314
10M190473STE0102157,0314
11Håkan Borg02152,5305
12Magnus Hedström0282,0164

Herrar CKategori G

22 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1M021263BJÖ0102167,0334
2K-R. Hansson02164,0328
3Jesper Henriksson02156,5313
4Niklas Konkell02153,0306
5Lukas Bäckström02145,0290
6Paul Gustafsson02144,5289
7M020290AND0102144,0288
8Anders Rosberg02143,0286
9Anders Johansson02141,5283
10Dennis Andersson02137,0274
11M020476RIC0102136,5273
12M100693JON0402136,0272
13Robin Lundell02136,0272
14Henrik Fryxell02135,0270
15Oscar Eklöf02134,0268
16Dick Sernfalk02133,5267
17Johannes Hult02127,0254
18Joakim Åstenius02113,0226
19Johan Carlsson02111,5223
20Simon Sundkvist0291,0182
21Christian RosboUtan spelat resultat0–––
22M230593PER01Utan spelat resultat0–––

Herrar DKategori G

9 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Philip Kjeller02158,5317
2Fredrik Jeppsson02136,0272
3Conny Eriksson02124,5249
4Kalle Andersson02121,0242
5Kevin Larsson02111,0222
6M210889SAM0202111,0222
7Roman Polyansky02105,5211
8K220200EBB0102101,5203
9Emil KaufeldtUtan spelat resultat0–––

Damer AKategori H

1 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Emma Persson02176,0352

Damer BKategori H

6 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1K280390LIN0102154,0308
2My Grufman02153,5307
3Lena Lindström02144,0288
4K100787FRI0202137,0274
5Linn Palmqvist02130,5261
6K171182TER0102129,5259

Damer CKategori H

9 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Christel Franzén02148,0296
2Terese Olsson02145,0290
3Therese Persson02125,0250
4Cecilia Almgren02124,5249
5K300659PAT0102118,0236
6K060483KAT0102114,5229
7K181174JES0102106,5213
8K051083ROR0102106,0212
9K100288BRI010295,5191

Damer DKategori H

5 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1K250989SAN0102122,5245
2K060288SOF0102112,5225
3K020592CAR0102111,5223
4K171086MON010281,5163
5K230792ELI01Utan spelat resultat0–––

Ränna AKategori H

2 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Bo Lindahl02227,5455
2K010772LAI0102180,5361