Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2023/24

Västgöta Open 23/24 Supersemi och final

Skara Bowlinghall, Skara18 maj 2024 – 19 maj 2024

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Skara Bowling.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
47
Klasser med deltagare
1 / 1

HcpKategori C

47 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1James BlomgrenRapporterade spelblock: 1 395 (6 ser.) · 681 (3 ser.) · 256 (1 ser.)Flera spelblock010–2 332
2Axel WallinRapporterade spelblock: 1 343 (6 ser.) · 1 320 (6 ser.) · 643 (3 ser.) · 207 (1 ser.)Flera spelblock516–3 513
3Peter HellströmRapporterade spelblock: 1 333 (6 ser.) · 712 (3 ser.) · 198 (1 ser.)Flera spelblock010–2 243
4Robin HultstenRapporterade spelblock: 1 348 (6 ser.) · 685 (3 ser.) · 185 (1 ser.)Flera spelblock010–2 218
5Lucas FjällborgRapporterade spelblock: 1 367 (6 ser.) · 450 (2 ser.)Flera spelblock08–1 817
6Rasmus DahlborgRapporterade spelblock: 1 002 (4 ser.) · 1 325 (6 ser.) · 1 310 (6 ser.) · 402 (2 ser.)Flera spelblock1318–4 039
7Gustaf JohanssonRapporterade spelblock: 1 360 (6 ser.) · 180 (1 ser.)Flera spelblock07–1 540
8Joel BooRapporterade spelblock: 994 (4 ser.) · 1 309 (6 ser.) · 1 308 (6 ser.) · 179 (1 ser.)Flera spelblock817–3 790
9Mikael JönssonRapporterade spelblock: 935 (4 ser.) · 1 361 (6 ser.) · 1 306 (6 ser.)Flera spelblock1416–3 602
10Sebastian Dempwolf HolmRapporterade spelblock: 1 281 (6 ser.) · 1 285 (6 ser.)Flera spelblock112–2 566
11Axel EngblomRapporterade spelblock: 1 295 (6 ser.) · 1 280 (6 ser.)Flera spelblock012–2 575
12Eric Persson56195,01 200
13Jan KjellqvistRapporterade spelblock: 1 036 (4 ser.) · 1 277 (6 ser.) · 1 187 (6 ser.)Flera spelblock3216–3 500
14Daniel Eksell96185,81 169
15Charlie RydénRapporterade spelblock: 909 (4 ser.) · 1 285 (6 ser.) · 1 145 (6 ser.)Flera spelblock216–3 339
17David HermanssonRapporterade spelblock: 926 (4 ser.) · 1 205 (6 ser.)Flera spelblock010–2 131
18Sören Berggren146186,71 204
19Mio ModhRapporterade spelblock: 940 (4 ser.) · 1 192 (6 ser.)Flera spelblock1110–2 132
20Tommy Karlsson06197,21 183
21Emil KarlssonRapporterade spelblock: 990 (4 ser.) · 1 178 (6 ser.)Flera spelblock510–2 168
22Albin Lindberg06195,81 175
23Madeleine Andersson156179,81 169
24Christoffer Ivarsson36191,71 168
25Conny Aronsson66184,81 145
26Niklas Hedberg126176,31 130
27Oliver DahlgrenUtan spelat resultat0–––
28Elias RickardssonUtan spelat resultat0–––
29Victoria Andersson124233,8983
30Dennis Karlsson164215,0924
31Pontus Sunnercrantz114219,0920
32Jonny Fritzon84215,3893
33Olle Kühl114210,8887
34Stefan Lundqvist134208,8887
35Torbjörn Nilsson154206,5886
36Wilhelm Hulén424177,5878
37Jan Niskanen154201,5866
38Thomas Helander34210,0852
39Mikael Karlsson174193,0840
40Robert Steén24198,8803
41Aarne Tukki74193,3801
42Adam Johnsson64192,8795
43Mito Battelino324165,8791
44Linus Jonasson114186,5790
45Johan Jacobsson54191,0784
46Johan Leijon174176,0772
47Mats Hulén194171,0760
48Adam Henström54174,0716

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.