Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2023/24

Ungdoms-DM Gotland

Stånga Bowlinghall, STÅNGA6 apr. 2024 – 14 apr. 2024

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Stånga IF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
18
Klasser med deltagare
2 / 2

PojkarKategori E

17 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Svante Bergström04193,0772
2Måns Lingvall04185,5742
3Melwin Östberg04157,8631
4Pontus Lagergren04153,8615
5Teo Björk04142,0568
6Vincent Jakobsson04139,8559
7Edvin Larsson04135,5542
8Eskil Ringqvist04133,0532
9Kevin Larsson04122,5490
10Zigge Hoffman04115,5462
11Emil Nyström04109,3437
12Einar Wesström04107,5430
13Svante Wesström04102,3409
14Vilde Larsson04101,0404
15Ludwig Fallenius0495,0380
16Gustav Stenegärd0493,0372
17Wille Lejderud0477,5310

FlickorKategori F

1 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Ida Ahlin04136,0544