Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2023/24

Påskasmällen

Hässleholms Bowlinghall, Hässleholm29 mars 2024 – 30 mars 2024

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Göinge HIF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
106
Klasser med deltagare
9 / 9

Herr A (161 och över)Kategori G

11 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Larry Johansson04203,5814
2Magnus Håkansson04193,5774
3Andreas Svensson04185,8743
4Matteus Pfeiffer04182,8731
5Mattias Nilsson04174,5698
6Markus Wettergren04173,5694
7Jacob Rundgren04164,5658
8Andreas Nyman04160,8643
9Eddie Engström04157,0628
10Patric Bohlin04149,8599
11Laban Larsen04147,3589

Herr B (136-160)Kategori G

12 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Joakim Jönsson04160,3641
2Rasmus Moberg04152,5610
3Robert Johansson04151,0604
4Henric Carlsson04148,3593
5Johan Danielsson04147,0588
6Alexander Hansson04146,3585
7Paul Gustafsson04141,3565
8Lucas Larsen04141,0564
9Jimmy Månsson04132,0528
10Johan Strandberg04130,3521
11Joakim Jönsson04126,5506
12Daniel Gullberg04109,8439

Herr C (111-135)Kategori G

30 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Johan Ericsson04156,3625
2Oscar Christoffersson04155,8623
3Dick Andersson04150,8603
4Rasmus Becker04146,0584
5Marcus Svensson04145,8583
6Andreas Nord04143,5574
7Fredrik Johannesson04139,0556
8Bo Tornberg04136,0544
9Jörgen Berlin04135,5542
10Christian Olsson04134,0536
11Mikael Hansen04133,3533
12Tomas Holm04125,0500
13Mattias Frank04124,3497
14Kristoffer Bengtsson04124,0496
15Jens Nilsson04121,8487
16Martin Håkansson04117,8471
17Lucas Åkerman Berndtsson04115,5462
18Lars Albertson04113,8455
19Jörgen Håkansson04113,5454
20Anders Johansson04112,5450
21L-I. Hedlund04112,0448
22Max Ryrstedt04110,8443
23Christer Knutson04110,5442
24M290372ROB0104109,5438
25Robin Lyzell04107,3429
26M180397ANT0104103,0412
27Per Hansson0496,8387
28Lars Sjölander0496,0384
29Anders Rosberg0486,3345
30Martin Jonsson0482,5330

Herr D (111 och under)Kategori G

19 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1M240867CER0104119,8479
2Robert Olsson04116,5466
3Petar Savanovic04110,3441
4Paul Nordkvist0499,5398
5Göran Nilsson0498,3393
6Kenneth Sandberg0496,3385
7Mattias Bjereke0494,8379
8M190494JAK010493,3373
9Daniel Karlsson0491,0364
10Alejandro Karlsson0491,0364
11M060106OLA010490,0360
12Stefan Kjellqvist0487,5350
13Jonas Arvidsson0487,3349
14M261072FRE020482,0328
15Magnus Asp0481,5326
16Marcus Jeppsson0478,5314
17Patrick Thomsen0477,5310
18M110402PET010477,5310
19Pär Björkenrud0470,5282

Dam A (146 och över)Kategori H

4 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Elina Gustafsson04165,5662
2Maria Billgren04157,3629
3Sara Nordström04142,0568
4Emma Persson04132,5530

Dam B (126-145)Kategori H

6 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Eva Månsson04146,0584
2Jenny Almroth04137,5550
3Emilia Olofsson04129,5518
4My Jönsson04126,0504
5Rebecca Lindblad04118,8475
6Camilla Tuvebrant04113,0452

Dam C (101-125)Kategori H

5 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Birgitta Anderberg04132,3529
2Terese Olsson04113,5454
3Monica Persson04112,0448
4Sabina Svensson0494,5378
5Linda Rosberg0493,0372

Dam D (100 och under)Kategori H

11 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Diana Näther04141,0564
2Ebba Sandgren-Masthagen04123,0492
3Elinore Carlsson0495,0380
4Matilda Olsson0493,8375
5K231094ANN010490,3361
6K151081JEN010488,0352
7Karin Kristoffersson0485,5342
8Sofia Jacobsson0481,3325
9K010786ÅSA010480,3321
10Anna Stettinius0470,3281
11Jenny Jönsson0459,3237

GotlandsrännaKategori H

8 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Patrik Rubin04151,8607
2M250773JON0104144,5578
3Karola Klingstedt04113,0452
4Therese Nordlund04112,0448
5Sofie Rubin04104,5418
6K200987SOP010497,5390
7M240950KEN010494,8379
8Katarina Ragnarsson0473,8295