Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2024/25

Kinnekullerullen 2024

Skara Bowlinghall, Skara1 okt. 2024 – 6 okt. 2024

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Kinnekulle Para Bowlingklubb.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
228
Klasser med deltagare
10 / 10

Damer klass AKategori H

11 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Anna Johansson04186,5746
2Rebecca Gustafson04171,8687
3K100491ERI0104166,8667
4Veronika Karlsson04160,5642
5K180179HAN0204155,5622
6Angelica Warnemark04151,0604
7Susanna Lindkvist04140,8563
8K280390LIN0104128,3513
9K081293JOS0304127,3509
10Alice Wernersson04126,8507
11K070164LEN0104124,3497

Damer klass BKategori H

20 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Emma Lantz04187,0748
2K271189CEC0104154,5618
3Sandra Kyrk04150,3601
4K300500LIS0104149,5598
5K041193SAR0104147,3589
6K091100JEN0104147,3589
7Ida Sjöberg04147,0588
8K030686MAR0304144,3577
9K030688ERI0204143,8575
10K190574SUZ0104143,0572
11K021094ELL0104142,5570
12Hanna Lundgren04142,0568
13Sandra Friberg04141,3565
14K240491EME0104138,5554
15K190380JES0104129,0516
16K221100JOS0104125,0500
17K240795MAD0104124,0496
18K240497MAD0104116,8467
19K031209MIC0104108,5434
20K050207JEN0104105,0420

Damer klass CKategori H

22 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1K050988HAN0104133,8535
2K050291LIS0104128,0512
3Caroline Johansson04124,5498
4Nina Albinsson04122,0488
5K280293SOF0104121,0484
6K250594VIO0104116,3465
7K151092IDA0104115,8463
8Cecilia Kylington-Stam04114,5458
9K150790EME0104113,5454
10K220289SAN0104112,5450
11Carina Johansson04112,0448
12Nathalie Lindberg04110,3441
13Eva Hilding04107,5430
14K180667EVA0204106,8427
15K010189VIK0604106,5426
16K020266ANN0104106,3425
17K181197LIV0104106,3425
18K180486ELL0104101,0404
19K260993JOS010499,3397
20Linda Gretic0498,3393
21K170964SUS010498,0392
22K010895LIN010492,0368

Damer klass DKategori H

22 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1K090391FRI0104116,0464
2K100572JEN0104107,3429
3K170787CAR0104106,3425
4K100485ISA0104106,3425
5K260498MÄR0104104,8419
6K210294SIS0104101,8407
7Agneta Andersson0495,5382
8K150106MY 010493,8375
9K080195PET010492,0368
10K010498SAR010489,8359
11K040264ANN010489,8359
12K110292ELL010487,0348
13K050292ELI010486,0344
14K101277JEN010484,0336
15K190907MIR010482,5330
16K300378SUS010476,5306
17K080171MAR010474,5298
18K170390EMM010469,0276
19K291198IDA010387,0261
20K030962KAT010461,0244
21K260596SOL010459,8239
22K180495LOV010439,5158

Herrar klass AKategori G

17 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Marcus Grönberg04211,8847
2David Rudquist04203,3813
3Robin Ljungkvist04203,3813
4M050497CHR0104202,8811
5Markus Jansson04201,8807
6Pontus Sunnercrantz04191,0764
7Jonathan Winhagen04186,3745
8Patrik Lundqvist04184,8739
9Dan Hildingsson04183,3733
10Erik Karlsson04178,5714
11M150288MAT0104177,5710
12Daniel Ousbäck04174,3697
13Rickard Stjärnholm04173,8695
14Sammy Juslin04167,8671
15M030381NIK0104164,8659
16M170297ERI0104164,3657
17Mattias Andersson04163,8655

Herrar klass BKategori G

31 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1M190893CHR0304170,3681
2Arvid Wårfors04170,0680
3Alexander Lindqvist04163,8655
4Rolf Karlsson04162,8651
5M180993DEN0104161,5646
6M030184ING0104157,3629
7M250486CHR0304156,3625
8Philip Lindblom04152,8611
9M160302ALB0104150,5602
10Rasmus Erbs04150,3601
11Paul Hellstén04148,5594
12Kenneth Magnusson04148,5594
13M190473STE0104148,5594
14Daniel Almenius04145,8583
15M170594ROB0104145,5582
16Andreas Lindberg04143,0572
17M050581LAR0104140,0560
18M180293JOH0104139,5558
19Samuel Höök04139,3557
20M250694LUD0104138,0552
21M300389KRI0104137,8551
22Jimmy Andersson04137,5550
23Gustav Olsson04136,5546
24M210977SAI0104136,0544
25Albin Lander04135,3541
26Tomi Rautio04135,3541
27Anders Olsson04134,3537
28Alfred Fogelström Jungell04133,3533
29M290386JIM0204128,0512
30Tobias Sundgren04116,0464
31Magnus Molin04106,3425

Herrar klass CKategori G

46 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1M290689MAR0104152,5610
2M070694ERI0104145,8583
3M040473JOH0104140,8563
4Ivan Majlat04137,0548
5Emil Granström04136,8547
6M091156KEN0104135,5542
7Anders Berglund04135,3541
8M030465LAR0104134,5538
9Santosh Blomkvist04132,8531
10M101282EMI0104132,0528
11M180701FIL0104129,8519
12William Åberg04129,0516
13M020975PER0104128,8515
14Conny Eriksson04128,5514
15M131006ELI0104127,8511
16M120990DAV0104125,5502
17M230793RAS0104125,5502
18M040495JES0104125,5502
19M060487ROB0104124,5498
20Pasi Hosio04124,3497
21M190298FRE0104122,8491
22Jesper Henriksson04122,5490
23M110496DAN0104121,5486
24M011071HEN0104121,3485
25M310591ROL0104120,3481
26M290603EMI0104118,8475
27M090800JES0104118,3473
28M070385AND0104118,3473
29M160587JON0104117,3469
30M021268PET0104117,0468
31M190984JAR0104116,0464
32Simon Norman04116,0464
33M060398AHM0104115,3461
34Niklas Konkell04115,3461
35M150555LAR0104115,3461
36M080406EMI0104114,0456
37M031086JON0104113,5454
38M070567STE0104112,5450
39Philip Kjeller04112,5450
40M170697PAT0104109,5438
41M120362ÅKE0104109,5438
42Fredrik Mowitz04109,0436
43M010603KIM0104106,0424
44M070180PER0104104,3417
45M020993MIK010499,5398
46M101269MIC010494,0376

Herrar Klass DKategori G

41 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Fredrik Karlsson04125,0500
2Anders Sävström04124,3497
3M201083RIC0104124,0496
4M180502OLI0104120,0480
5Sebastian Bäcklund04118,3473
6M181191CHR0104116,5466
7Jukka Mattanen04114,3457
8M100285ERI0104112,3449
9M220805JON0104110,8443
10M021195ERI0104110,5442
11M090666SVE0104109,8439
12M190887AND0104109,8439
13M170298ALB0104109,8439
14M150911FRA0104109,3437
15M181255LAR0104107,8431
16Tommi Hjalmarsson04105,3421
17Fredrik Jeppsson04103,8415
18M270678RAF0104103,8415
19M241091JON0204103,5414
20M260265LEI0104102,8411
21M260413MIL0104101,3405
22M230500LIN0104100,8403
23M120497ADH010497,8391
24M060684HEN030495,3381
25M170602RIK010493,8375
26M270381DAN010490,3361
27M180880DEN010489,8359
28M270202LUK010488,8355
29M080373MIC010484,5338
30M131088AND020482,3329
31M070590JOA010479,8319
32M031096ALB010478,3313
33M210583CAR010477,0308
34M020466LAR010473,8295
35M230682CAR010397,7293
36M080782FRE010472,3289
37M010881MAG010471,8287
38M101163PET010391,7275
39M070391FRE010468,3273
40M200889CAR010465,3261
41M120968TOM010437,3149

Ränna klass AKategori I

2 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1M140289NIK0104194,8779
2M120580LAR0104162,0648

Ränna klass BKategori I

16 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Johnny Eriksson04169,0676
2Marie SR Andersson04160,3641
3K040688THE0104159,0636
4M010111MER0104147,5590
5M131293KEV0104147,0588
6K070892ANN0104146,8587
7M311293BJÖ0104141,8567
8M101194JOE0104141,3565
9Karola Klingstedt04137,5550
10K210463HEL0104135,8543
11M100888PON0104108,3433
12Viktoria Tössberg04107,0428
13M190365JAN010499,0396
14Carina Dahlsten0493,3373
15M060975PON010488,5354
16Mikael Lindström0485,8343