Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2023/24

V-Touren Final 2024

Fagersta Bowlinghall, Fagersta1 juni 2024 – 6 juni 2024

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: BK Triss.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
79
Klasser med deltagare
1 / 1

FinalKategori C

79 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Alvin KvarnströmRapporterade spelblock: 1 438 (6 ser.) · 1 034 (5 ser.) · 1 029 (5 ser.) · 1 454 (7 ser.)Flera spelblock023–4 955
2Andreas GustavssonRapporterade spelblock: 1 014 (5 ser.) · 1 024 (5 ser.) · 1 486 (7 ser.)Flera spelblock217–3 524
3Johan SegelströmRapporterade spelblock: 1 067 (5 ser.) · 1 008 (5 ser.) · 1 442 (7 ser.)Flera spelblock1017–3 517
4Ulf ErikssonRapporterade spelblock: 1 001 (5 ser.) · 1 085 (5 ser.) · 1 408 (7 ser.)Flera spelblock2117–3 494
5Fredrik AnderssonRapporterade spelblock: 1 381 (6 ser.) · 1 059 (5 ser.) · 1 043 (5 ser.) · 1 408 (7 ser.)Flera spelblock923–4 891
6Felix MöllerRapporterade spelblock: 1 386 (6 ser.) · 1 008 (5 ser.) · 1 030 (5 ser.) · 1 394 (7 ser.)Flera spelblock023–4 818
7Jessica ParkRapporterade spelblock: 1 081 (5 ser.) · 1 045 (5 ser.) · 1 353 (7 ser.)Flera spelblock1617–3 479
8Anton GehlinRapporterade spelblock: 1 430 (6 ser.) · 1 076 (5 ser.) · 1 048 (5 ser.) · 1 313 (7 ser.)Flera spelblock423–4 867
9Alfred OdbertRapporterade spelblock: 1 013 (5 ser.) · 993 (5 ser.)Flera spelblock110–2 006
10Daniel JohanssonRapporterade spelblock: 1 052 (5 ser.) · 986 (5 ser.)Flera spelblock110–2 038
11Alex JokiRapporterade spelblock: 1 413 (6 ser.) · 1 053 (5 ser.) · 975 (5 ser.)Flera spelblock016–3 441
12Kent HalvarssonRapporterade spelblock: 1 544 (6 ser.) · 1 006 (5 ser.) · 959 (5 ser.)Flera spelblock2316–3 509
13Carl EklundRapporterade spelblock: 987 (5 ser.) · 958 (5 ser.)Flera spelblock010–1 945
14Robert MyrénRapporterade spelblock: 1 447 (6 ser.) · 1 041 (5 ser.) · 954 (5 ser.)Flera spelblock1116–3 442
15Leo NorgrenRapporterade spelblock: 1 047 (5 ser.) · 951 (5 ser.)Flera spelblock310–1 998
16Joel JohanssonRapporterade spelblock: 1 369 (6 ser.) · 1 026 (5 ser.) · 922 (5 ser.)Flera spelblock816–3 317
17Magnus Lindkvist05195,2976
18Jessica Axelsson255169,6973
19Michael Andersson15192,0965
20Tomas Norgren25190,2961
21Maria Bertilsson125179,4957
22Joakim Johansson115178,0945
23Per Jansson35185,4942
24Oliver BergmanRapporterade spelblock: 1 339 (6 ser.) · 935 (5 ser.)Flera spelblock1811–2 274
25Jakob Bolin ÅsmanRapporterade spelblock: 1 385 (6 ser.) · 931 (5 ser.)Flera spelblock311–2 316
26Simon JonssonRapporterade spelblock: 1 398 (6 ser.) · 930 (5 ser.)Flera spelblock1111–2 328
27Mario Custic65173,2896
28Katrin Fahlström155162,0885
29Rasmus SjöbergRapporterade spelblock: 1 352 (6 ser.) · 874 (5 ser.)Flera spelblock1011–2 226
30Kim Nordin65165,0855
31Kjell SjögrenUtan spelat resultat0–––
32Peter HellströmUtan spelat resultat0–––
33Pär Fahlén96213,51 335
34Elliot Crosby56215,21 321
35Hugo Johansson136206,21 315
36Marcus Karlsson66211,81 307
37Tommy Sarlin36214,31 304
38Erik Fahlén76209,21 297
39Stefan Jansson76206,71 282
40Björn Karlsson256188,01 278
41Daniel Rydholm206192,21 273
42Pär Krumlinde216189,71 264
43Anton Lodin196190,51 257
44Jimmy Krell226187,31 256
45Tord Westerdahl256183,51 251
46Andreas Gardell136195,31 250
47Carl Fröde136194,81 247
48Katarina Renvall186189,21 243
49Göran Skog256181,51 239
50Eva Renvall166189,71 234
51Vesa Rontti136191,71 228
52Alexander Fredriksson96194,81 223
53Wille Burström156187,51 215
54Ulrika Jansson226179,71 210
55Niklas Edling176181,31 190
56Tomas Laurén256173,31 190
57Fredrik Jaresved256173,01 188
58Mikael Åberg126185,81 187
59Nicklas Odbert96186,81 175
60Roland Hermansson246170,71 168
61Roger Näslund256169,71 168
62Ulf Berglund206174,21 165
63Jonas Stendahl256169,01 164
64Konsta Lyhnakis256167,81 157
65Roger Burström166176,71 156
66Stefan Moberg186174,71 156
67Harri Murtoinperä146176,71 144
68Claes Danarö256164,71 138
69Mats Jansson256163,21 129
70Krister Myckelberg256160,71 114
71Andreas Forsgren116174,51 113
72Daniel Boström206165,01 110
73Lena Hermansson256159,01 104
74S-O. Karlsson176164,71 090
75Boo Brunnström256154,71 078
76M271250KEN02256149,51 047
77B-M. Brunnström256147,21 033
78Karl Pettersson256146,21 027
79Emil Fahlén06160,0960

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.