Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2024/25

Mälartouren 2024 - 2025 #5

Västerås - Bellevue, Västerås23 mars 2025

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Västmanlands Bowlingförbun.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
46
Klasser med deltagare
3 / 3

Född 2022-12-31 till 2016-01-01Kategori G

4 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Oscar Smedberg05142,4712
2Samuel Ivhall05122,6613
3Noah Pettersson05111,0555
4Charlie Wikman0591,2456

Född 2015-12-31 till 2012-01-01Kategori G

26 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Charlie RosanderRapporterade spelblock: 876 (5 ser.) · 551 (3 ser.) · 184 (1 ser.) · 181 (1 ser.)Flera spelblock1210–1 792
2Casper IvhallRapporterade spelblock: 946 (5 ser.) · 580 (3 ser.) · 181 (1 ser.)Flera spelblock509–1 707
3Joel ForsbergRapporterade spelblock: 881 (5 ser.) · 547 (3 ser.) · 156 (1 ser.)Flera spelblock509–1 584
4Viggo PerssonRapporterade spelblock: 909 (5 ser.) · 539 (3 ser.)Flera spelblock288–1 448
5Elias ErvastiRapporterade spelblock: 906 (5 ser.) · 538 (3 ser.)Flera spelblock508–1 444
6Liam SirénRapporterade spelblock: 926 (5 ser.) · 530 (3 ser.)Flera spelblock108–1 456
7Casper LindbergRapporterade spelblock: 899 (5 ser.) · 504 (3 ser.)Flera spelblock338–1 403
8Ludvig Ågren MellklintRapporterade spelblock: 883 (5 ser.) · 476 (3 ser.)Flera spelblock258–1 359
9Kazper Viander235149,4862
10Jacob Wiklund335138,8859
11Lasse Ågren Mellklint445125,6848
12Freja Bermell165152,8844
13Matheo Heidenborg495118,2836
14Oskar Törnblom415123,2821
15Lovisa Magnusson385125,6818
16Melwin Bergström385119,0785
17M090415CHA01465110,8784
18Vincent Hedkvist505104,4772
19Liam Sjöström505102,2761
20Adrian Pousar385111,8749
21K310813ANS0150596,0730
22M310515FIL0150594,2721
23Filip Sandnell50588,6693
24Louise Jones50588,0690
25Dino Besic50580,0650
26M071113VID0150374,3373

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

Född 2011-12-31 till 2008-01-01Kategori G

16 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Alvin FredrikssonRapporterade spelblock: 1 110 (5 ser.) · 633 (3 ser.) · 203 (1 ser.) · 210 (1 ser.)Flera spelblock010–2 156
2Simon HöllingRapporterade spelblock: 1 121 (5 ser.) · 658 (3 ser.) · 188 (1 ser.)Flera spelblock09–1 967
3Victor MolinRapporterade spelblock: 1 059 (5 ser.) · 568 (3 ser.) · 167 (1 ser.)Flera spelblock09–1 794
4Tim PerssonRapporterade spelblock: 1 067 (5 ser.) · 564 (3 ser.)Flera spelblock08–1 631
5Max BerglundRapporterade spelblock: 1 087 (5 ser.) · 559 (3 ser.)Flera spelblock08–1 646
6Elias LindhRapporterade spelblock: 1 053 (5 ser.) · 555 (3 ser.)Flera spelblock08–1 608
7Sebastian WirströmRapporterade spelblock: 993 (5 ser.) · 540 (3 ser.)Flera spelblock08–1 533
8Rasmus WestlingRapporterade spelblock: 981 (5 ser.) · 527 (3 ser.)Flera spelblock218–1 508
9Wilbert Thörn415140,8909
10Ebbe Ervasti185156,8874
11Nellie Jansson275144,8859
12Nina Hellsten185151,4847
13Charles Kirchner445121,0825
14Alex Zäll275135,4812
15Smilla Melin385117,2776
16Clara Andersson50575,0625

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.