Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2024/25

Dalatouren - Mora

Moraparkens Bowlinghall, Mora3 nov. 2024 – 4 jan. 2025

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Dalarnas Bowlingförbund.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
61
Klasser med deltagare
1 / 1

HcpKategori C

61 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Lukas AnderssonRapporterade spelblock: 1 185 (6 ser.) · 1 183 (6 ser.) · 177 (1 ser.) · 222 (1 ser.) · 248 (1 ser.)Flera spelblock015–3 015
2Filip SegelströmRapporterade spelblock: 1 215 (6 ser.) · 1 261 (6 ser.) · 175 (1 ser.)Flera spelblock513–2 651
3Markus Östergren GrothRapporterade spelblock: 1 287 (6 ser.) · 1 199 (6 ser.) · 194 (1 ser.)Flera spelblock013–2 680
4Kjell WikströmRapporterade spelblock: 1 064 (6 ser.) · 1 196 (6 ser.) · 167 (1 ser.)Flera spelblock413–2 427
5Nicholas BaadRapporterade spelblock: 1 157 (6 ser.) · 1 176 (6 ser.)Flera spelblock512–2 333
6Tim PerssonRapporterade spelblock: 1 246 (6 ser.) · 1 159 (6 ser.)Flera spelblock2212–2 405
7Nicklas SjöströmRapporterade spelblock: 1 201 (6 ser.) · 1 150 (6 ser.)Flera spelblock612–2 351
8Bengt OttossonRapporterade spelblock: 1 290 (6 ser.) · 1 140 (6 ser.)Flera spelblock712–2 430
9Jouni KemppainenRapporterade spelblock: 1 235 (6 ser.) · 1 139 (6 ser.)Flera spelblock012–2 374
10Ellinor HeneskärRapporterade spelblock: 1 207 (6 ser.) · 1 075 (6 ser.)Flera spelblock1312–2 282
11Örjan HedgrenRapporterade spelblock: 1 194 (6 ser.) · 1 059 (6 ser.)Flera spelblock1112–2 253
12Lucas HeijelRapporterade spelblock: 1 204 (6 ser.) · 1 054 (6 ser.)Flera spelblock012–2 258
13Torbjörn LarssonRapporterade spelblock: 1 185 (6 ser.) · 1 043 (6 ser.)Flera spelblock412–2 228
14Mikael JernbergRapporterade spelblock: 1 199 (6 ser.) · 1 026 (6 ser.)Flera spelblock612–2 225
15Moa JonssonRapporterade spelblock: 1 219 (6 ser.) · 1 017 (6 ser.)Flera spelblock812–2 236
16Simon JonssonRapporterade spelblock: 1 213 (6 ser.) · 889 (6 ser.)Flera spelblock012–2 102
17Kenneth Junior Tomasson66193,21 195
18Emil Brunn Ramstedt06197,21 183
19Tomas Henriksson116184,71 174
20Hjördis Tångh Lindqvist236171,31 166
21Harri Murtoinperä46189,21 159
22Liam Atterbring66186,81 157
23Robin Liljeberg06188,71 132
24Ina Johansson156173,31 130
25Elias Sjögren06187,81 127
26Elisabeth Larsson306156,51 119
27Thomas Jansson336152,71 114
28Olle Eurén26182,01 104
29L-E. Pettersson356149,01 104
30Tony Blomberg316152,31 100
31Stefan Jansson06182,71 096
32Tomas Bergling06179,31 076
33Björn Kindström206159,01 074
34Torbjörn Nilsson206158,31 070
35Jussi Viitamäki76170,81 067
36Ingela Gruvsjö-Bergling136164,21 063
37Heikki Hiltunen136164,01 062
38Olov Fräs356139,81 049
39Pär Krumlinde126162,31 046
40Tobias Eriksson156159,01 044
41Peter Söderlund166156,01 032
42Peter Stålberg166154,81 025
43Jenny Isaksson356135,31 022
44Adrian Ersson146155,81 019
45Ulrika Jansson116157,71 012
46Yngve Zetterström166152,31 010
47Alexander Fredriksson06168,01 008
48M-L. Johansson216146,21 003
49Bo Nilsson176149,0996
50Antonio Vega Garcia216143,8989
51Ronnie Loven326131,8983
52Glenn Florens86154,5975
53Kenneth Tomasson126149,2967
54Werner Biehl176143,2961
55Hampus Lövsta06159,8959
56Joakim Brandt76152,2955
57Jonas Augustinson156143,7952
58Johnny Roos236135,5951
59Isac Sikström356122,5945
60Liam Ek16150,2907
61Vilmer Kemppainen35687,5735

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.