Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2024/25

V-touren 1, 2024-25 - Sala - Final

Sala Bowlinghall, Sala9 nov. 2024

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: BK Norden.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
32
Klasser med deltagare
1 / 1

HcpKategori J

32 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Joakim JohanssonRapporterade spelblock: 1 152 (5 ser.) · 1 080 (5 ser.) · 1 542 (7 ser.)Flera spelblock917–3 774
2Marcus TidbeckRapporterade spelblock: 1 106 (5 ser.) · 1 042 (5 ser.) · 1 692 (7 ser.)Flera spelblock017–3 840
3David Söderlund BejerydRapporterade spelblock: 1 086 (5 ser.) · 1 003 (5 ser.) · 1 414 (7 ser.)Flera spelblock1317–3 503
4Siri KarleniusRapporterade spelblock: 1 047 (5 ser.) · 1 015 (5 ser.) · 1 425 (7 ser.)Flera spelblock2417–3 487
5Ossian KinnariRapporterade spelblock: 1 174 (5 ser.) · 1 186 (5 ser.) · 1 378 (7 ser.)Flera spelblock017–3 738
6Andreas GardellRapporterade spelblock: 1 013 (5 ser.) · 1 081 (5 ser.) · 1 310 (7 ser.)Flera spelblock1417–3 404
7Petter PaulinRapporterade spelblock: 1 051 (5 ser.) · 1 080 (5 ser.) · 1 294 (7 ser.)Flera spelblock617–3 425
8Bo GranholmRapporterade spelblock: 995 (5 ser.) · 1 050 (5 ser.) · 1 321 (7 ser.)Flera spelblock1717–3 366
9Daniel RydholmRapporterade spelblock: 1 031 (5 ser.) · 1 002 (5 ser.)Flera spelblock1910–2 033
10Marcus KarlssonRapporterade spelblock: 1 022 (5 ser.) · 996 (5 ser.)Flera spelblock610–2 018
11Leo NorgrenRapporterade spelblock: 978 (5 ser.) · 982 (5 ser.)Flera spelblock410–1 960
12Eva BlomRapporterade spelblock: 987 (5 ser.) · 976 (5 ser.)Flera spelblock2010–1 963
13Timo SaukkilaRapporterade spelblock: 1 023 (5 ser.) · 967 (5 ser.)Flera spelblock3810–1 990
14Calle WallerRapporterade spelblock: 1 170 (5 ser.) · 929 (5 ser.)Flera spelblock1010–2 099
15Linus GellbornRapporterade spelblock: 1 004 (5 ser.) · 903 (5 ser.)Flera spelblock2310–1 907
16Alex KarvonenRapporterade spelblock: 992 (5 ser.) · 893 (5 ser.)Flera spelblock1210–1 885
17Simon Jonsson85183,4957
18Niklas Ek155175,6953
19Elias Sjögren55184,6948
20Emil Bodén75182,0945
21William Larsson255159,2921
22Benjamin Hellström95174,2916
23Alfred Odbert15181,8914
24Anders Norrvik145167,0905
25Leo Ornered105169,2896
26Michael Andersson35175,0890
27Tomas Zakrisson75168,2876
28Ted Bermell95160,0845
29Carl EklundUtan spelat resultat0–––
30Felix MöllerUtan spelat resultat0–––
31Joakim StålUtan spelat resultat0–––
32Henrik SandellUtan spelat resultat0–––

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.