Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2024/25

Challenger Grand Prix 1 - Upplands Väsby

Upplands Väsby Bowlinghall, Upplands Väsby30 sep. 2024 – 6 okt. 2024

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Stockholms Bowlingförbund.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
48
Klasser med deltagare
5 / 5

Junior KillarKategori E

9 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Gustav Eriksson04242,5970
2Svante Bergström04235,8943
3Charlie Novara04223,8895
4Anton Westin04220,5882
5Fabian Carlsson04215,3861
6Marcus Rohlin04214,0856
7David Söderlund Bejeryd04211,0844
8Oscar Stattin04209,8839
9Emil Löfström04205,8823

Junior TjejerKategori F

6 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Olivia Stattin04243,8975
2K221206Cla0104163,0652
3Karin Johansson04159,5638
4Julia Luiro04154,0616
5Nina Hellsten04151,8607
6Smilla Melin04116,5466

Ungdom KillarKategori E

19 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Gustaf Bertlid04235,0940
2Elias Lindh04231,8927
3Manuel Layrisse04227,5910
4Eskil Lind04204,3817
5Pontus Lagergren04194,0776
6Oskar Myrén04193,5774
7Pelle Löfström04190,3761
8Edvin Larsson04187,0748
9Måns Lingvall04179,8719
10Melwin Östberg04177,8711
11Teo Björk04151,0604
12Charlie Rosander04146,3585
13Kazper Viander04141,8567
14Neo Bodelsson04140,0560
15Tor Blomberg04135,5542
16Vincent Jakobsson04134,0536
17Sander Efverstedt04133,5534
18Oskar Sivertsson04126,5506
19M220312VID0104107,8431

Ungdom TjejerKategori F

4 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Nellie Jansson04176,5706
2Ida Ahlin04163,8655
3Emmy Lindgren Lundell04147,3589
4Clara Edling04117,8471

Upp till 12Kategori F

10 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Erik Blomberg04167,5670
2Carl Eriksson04162,8651
3Zigge Hoffman04148,5594
4Melwin Bergström04128,0512
5M150714ANT0104111,8447
6Liam Palmhager0490,3361
7Charlie Grönvall0489,5358
8Vincent Grönvall0477,0308
9K211113STE010474,5298
10M150716NOE010464,8259