Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2024/25

Månadstävling UBC90 Oktober

Uppsala Pins & Games, Uppsala2 okt. 2024

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Uppsala BC90.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
13
Klasser med deltagare
1 / 1

HcpKategori E

13 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1L-I. JohanssonRapporterade spelblock: 626 (3 ser.) · 222 (1 ser.) · 215 (1 ser.) · 247 (1 ser.)Flera spelblock36–1 310
2Mats LandströmRapporterade spelblock: 599 (3 ser.) · 248 (1 ser.) · 218 (1 ser.) · 150 (1 ser.)Flera spelblock136–1 215
3Lina HambergRapporterade spelblock: 649 (3 ser.) · 222 (1 ser.) · 162 (1 ser.)Flera spelblock15–1 033
4Peter DimanderRapporterade spelblock: 614 (3 ser.) · 215 (1 ser.)Flera spelblock34–829
5Micael Hamberg53187,0576
6Simon Bergholm49396,7437
7Michael Lagerlöf93163,0516
8Tomas Backlund93162,7515
9Jenny Lönn223136,7476
10Lidia Svedberg123154,3499
11Erik Thorselius193138,7473
12Mairi Shadabi123142,0462
13Daniel Raymond-Persson03159,0477

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.