Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2024/25

Challenger Grand Prix 3 - Sollentuna

Sollentuna Bowlinghall, Sollentuna9 dec. 2024 – 15 dec. 2024

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Stockholms Bowlingförbund.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
51
Klasser med deltagare
5 / 5

Junior KillarKategori E

13 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Svante Bergström04208,5834
2David Söderlund Bejeryd04195,5782
3Kevin Westin04179,5718
4Gustav Eriksson04178,8715
5Marcus Rohlin04176,8707
6Fabian Carlsson04172,0688
7Leo Johansson04171,8687
8William Dislund04164,0656
9Charlie Veabråten Andréasson04161,0644
10Anton Westin04153,3613
11Charlie Novara04150,5602
12Alexander Segolsson Larsson04150,5602
13Noa Seinegård04130,8523

Junior TjejerKategori F

4 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Olivia Stattin04180,3721
2Julia Luiro04160,0640
3Nina Hellsten04100,8403
4Smilla Melin0489,8359

Ungdom KillarKategori E

20 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Elias Lindh04227,0908
2Pelle Löfström04222,5890
3Måns Lingvall04205,8823
4Teo Björk04183,5734
5Gustaf Bertlid04180,0720
6Manuel Layrisse04176,5706
7Oskar Myrén04171,8687
8Pontus Lagergren04169,3677
9Melwin Östberg04165,8663
10Eskil Lind04159,3637
11Charlie Ljunggren04157,0628
12Edvin Larsson04153,5614
13Vincent Jakobsson04147,8591
14Kazper Viander04134,0536
15Sander Efverstedt04123,3493
16Charles Kirchner04113,8455
17Hugo Lönngren Ekholm04113,8455
18Martin Banks04104,5418
19Eskil Ringqvist0491,5366
20Neo Bodelsson0487,5350

Ungdom TjejerKategori F

3 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Nellie Jansson04161,8647
2Ida Ahlin04135,3541
3Emmy Lindgren Lundell04131,0524

Upp till 12Kategori F

11 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Zigge Hoffman04145,8583
2Erik Blomberg04140,5562
3Melwin Bergström04130,8523
4Kevin Larsson04120,5482
5Carl Eriksson04113,3453
6Ivar Edwall04111,5446
7Alfie Eriksson0497,8391
8Charlie Grönvall0487,5350
9M150714ANT010484,5338
10Vincent Grönvall0462,8251
11M150716NOE010451,0204