Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2024/25

V-touren 4, 2024-25 - Köping - Final

Köpings Bowlingcenter, Köping23 mars 2025

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Köpings PBK.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
29
Klasser med deltagare
1 / 1

FinalKategori J

29 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Peter SainioRapporterade spelblock: 1 048 (5 ser.) · 1 093 (5 ser.) · 1 639 (7 ser.)Flera spelblock2017–3 780
2Felix MöllerRapporterade spelblock: 1 038 (5 ser.) · 1 040 (5 ser.) · 1 504 (7 ser.)Flera spelblock417–3 582
3Carl EklundRapporterade spelblock: 1 115 (5 ser.) · 1 132 (5 ser.) · 1 493 (7 ser.)Flera spelblock017–3 740
4Markku MustonenRapporterade spelblock: 1 075 (5 ser.) · 1 145 (5 ser.) · 1 466 (7 ser.)Flera spelblock4517–3 686
5Henrik SandellRapporterade spelblock: 1 046 (5 ser.) · 1 050 (5 ser.) · 1 405 (7 ser.)Flera spelblock3517–3 501
6Alvin KvarnströmRapporterade spelblock: 1 098 (5 ser.) · 1 064 (5 ser.) · 1 446 (7 ser.)Flera spelblock017–3 608
7Marcus KarlssonRapporterade spelblock: 1 082 (5 ser.) · 1 056 (5 ser.) · 1 441 (7 ser.)Flera spelblock717–3 579
8Kent HalvarssonRapporterade spelblock: 1 060 (5 ser.) · 1 012 (5 ser.) · 1 336 (7 ser.)Flera spelblock1817–3 408
9Göran FalckRapporterade spelblock: 1 090 (5 ser.) · 1 002 (5 ser.)Flera spelblock3310–2 092
10Jessica ParkRapporterade spelblock: 1 023 (5 ser.) · 987 (5 ser.)Flera spelblock1610–2 010
11Tommy SarlinRapporterade spelblock: 1 058 (5 ser.) · 974 (5 ser.)Flera spelblock510–2 032
12Neo EidhagenRapporterade spelblock: 1 052 (5 ser.) · 933 (5 ser.)Flera spelblock3110–1 985
13Marcus TidbeckRapporterade spelblock: 1 020 (5 ser.) · 925 (5 ser.)Flera spelblock010–1 945
14Alex KarvonenRapporterade spelblock: 1 025 (5 ser.) · 921 (5 ser.)Flera spelblock410–1 946
15Simon OpasicRapporterade spelblock: 1 074 (5 ser.) · 874 (5 ser.)Flera spelblock1710–1 948
17Leif SieurinOsäkert underlag375––
18Calle Waller55195,21 001
19Michael Stange315168,4997
20Alfred Odbert05196,8984
21Hugo Johansson145182,0980
22Mikael Westman55189,8974
23Kevin Botold Gibney265166,6963
24David Söderlund Bejeryd95182,8959
25Karl Pettersson405147,0935
26Ossian Kinnari05186,2931
27Kenneth Melin225163,0925
28Simon Jansten-Kiuttu325150,8914
29Pär Fahlén165164,8904
30Mikael Åberg175163,6903

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.