Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2024/25

Para-SM 2025

SvBF Sammandrag25 apr. 2025 – 27 juni 2025

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Sv. Bowlingförbundet.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
363
Klasser med deltagare
18 / 18

TPB1 Klass A1 HerrarKategori H

10 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Jonathan WinhagenRapporterade spelblock: 1 191 (6 ser.) · 862 (4 ser.)Flera spelblock010–2 053
2Robin LjungkvistRapporterade spelblock: 1 257 (6 ser.) · 731 (4 ser.)Flera spelblock010–1 988
3Markus JanssonRapporterade spelblock: 1 207 (6 ser.) · 721 (4 ser.)Flera spelblock010–1 928
4Jonas LarssonRapporterade spelblock: 1 137 (6 ser.) · 704 (4 ser.)Flera spelblock010–1 841
5Larry JohanssonRapporterade spelblock: 1 160 (6 ser.) · 697 (4 ser.)Flera spelblock010–1 857
6Patrik LundqvistRapporterade spelblock: 1 168 (6 ser.) · 685 (4 ser.)Flera spelblock010–1 853
7Jacob Rundgren06183,01 098
8Albin Wase06180,21 081
9Pontus Sunnercrantz06178,01 068
10David Rudquist06172,71 036

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

TPB1 Klass A1 DamerKategori I

9 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Sabina NilssonRapporterade spelblock: 1 191 (6 ser.) · 732 (4 ser.)Flera spelblock010–1 923
2Lisa Nordström GreenRapporterade spelblock: 1 103 (6 ser.) · 726 (4 ser.)Flera spelblock010–1 829
3Elina GustafssonRapporterade spelblock: 1 139 (6 ser.) · 693 (4 ser.)Flera spelblock010–1 832
4Elin JörnelindRapporterade spelblock: 1 050 (6 ser.) · 667 (4 ser.)Flera spelblock010–1 717
5Sara NordströmRapporterade spelblock: 1 076 (6 ser.) · 633 (4 ser.)Flera spelblock010–1 709
6Anna JohanssonRapporterade spelblock: 1 038 (6 ser.) · 597 (4 ser.)Flera spelblock010–1 635
7Anna Johansson06156,5939
8Maria Billgren06146,5879
9Rebecca Gustafson06145,8875

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

TPB1 Klass A HerrarKategori H

27 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1M150288MAT01Rapporterade spelblock: 1 140 (6 ser.) · 669 (4 ser.)Flera spelblock010–1 809
2Oscar KarellRapporterade spelblock: 1 079 (6 ser.) · 636 (4 ser.)Flera spelblock010–1 715
3Isak WindelåsRapporterade spelblock: 1 168 (6 ser.) · 631 (4 ser.)Flera spelblock010–1 799
4Andreas SvenssonRapporterade spelblock: 1 111 (6 ser.) · 624 (4 ser.)Flera spelblock010–1 735
5Matteus PfeifferRapporterade spelblock: 1 123 (6 ser.) · 621 (4 ser.)Flera spelblock010–1 744
6Eddie Engström06179,31 076
7M170297ERI0106177,31 064
8Marcus Mårtensson06173,71 042
9Håkan Rylander06170,31 022
10Rickard Svensson06166,3998
11Johan Franzén06165,8995
12Markus Björmarker06165,7994
13Björn Moberg06163,7982
14M030381NIK0106160,7964
15Fredrik Stegmann06160,2961
16Andreas Brönnmark06160,0960
17Krister Schouten06159,0954
18Rickard Stjärnholm06158,7952
19Thomas Berglund06155,8935
20Jonathan Engström06154,3926
21Magnus Olsson06151,2907
22Håkan Borg06149,0894
23Hugo Nilsson06147,3884
24Mattias Nilsson06145,3872
25M180993DEN0106142,3854
26M110689ALE0106141,5849
27Patric Bohlin06125,0750

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

TPB1 Klass A DamerKategori I

16 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Catharina StåhleRapporterade spelblock: 948 (6 ser.) · 738 (4 ser.)Flera spelblock010–1 686
2Veronika KarlssonRapporterade spelblock: 997 (6 ser.) · 715 (4 ser.)Flera spelblock010–1 712
3Jenny AlmrothRapporterade spelblock: 1 025 (6 ser.) · 612 (4 ser.)Flera spelblock010–1 637
4Maria PerssonRapporterade spelblock: 921 (6 ser.) · 567 (4 ser.)Flera spelblock010–1 488
5Ulrika PerssonRapporterade spelblock: 944 (6 ser.) · 556 (4 ser.)Flera spelblock010–1 500
6Emma SundbergRapporterade spelblock: 999 (6 ser.) · 515 (4 ser.)Flera spelblock010–1 514
7Carita Persson06153,0918
8K081293JOS0306149,5897
9K180179HAN0206148,0888
10Emma Persson06147,5885
11Caroline Dahlström06147,2883
12Elise Norqvist06145,5873
13Anneli Jacobsen06143,8863
14Susanna Lindkvist06140,7844
15Angelica Warnemark06137,2823
16Anette Oskarsson06133,0798

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

TPB1 Klass B HerrarKategori H

51 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1M160302ALB01Rapporterade spelblock: 986 (6 ser.) · 729 (4 ser.)Flera spelblock010–1 715
2Philip LindblomRapporterade spelblock: 984 (6 ser.) · 644 (4 ser.)Flera spelblock010–1 628
3Johan DanielssonRapporterade spelblock: 1 030 (6 ser.) · 612 (4 ser.)Flera spelblock010–1 642
4Max EngbergRapporterade spelblock: 980 (6 ser.) · 611 (4 ser.)Flera spelblock010–1 591
5Jonathan ÅsbergRapporterade spelblock: 977 (6 ser.) · 586 (4 ser.)Flera spelblock010–1 563
6Henric CarlssonRapporterade spelblock: 1 062 (6 ser.) · 547 (4 ser.)Flera spelblock010–1 609
7Rolf Karlsson06162,2973
8Andreas Lindberg06158,8953
9Pierre Ivarsson06158,7952
10Magnus Molin06157,7946
11Samuel Höök06155,7934
12Robert Johansson06154,0924
13Rasmus Erbs06152,8917
14M280388FRE0706152,8917
15Laban Larsen06152,7916
16Dick Andersson06149,8899
17M170594ROB0106145,7874
18Joakim Jönsson06145,3872
19Rasmus Becker06144,2865
20Daniel Almenius06144,0864
21Joakim Jönsson06144,0864
22Kenneth Magnusson06143,7862
23Victor Nygren06143,3860
24Gustav Olsson06142,7856
25M030184ING0106142,5855
26Martin Johnsson06142,3854
27Markus Almberg06142,0852
28Anders Olsson06141,2847
29Lars Bäckström06141,2847
30Alexander Hansson06141,0846
31Alexander Lindqvist06140,2841
32M210977SAI0106140,2841
33William Andersson06140,0840
34Patrik Forss06140,0840
35Anders Lindgren06139,8839
36M240481MAR0106138,8833
37M250486CHR0306138,5831
38Paul Hellstén06138,3830
39L-P. Johannesson06137,2823
40Albin Lander06135,3812
41M190893CHR0306135,2811
42Lucas Åkerman Berndtsson06133,8803
43M290689MAR0106132,3794
44Mats Halvarsson06132,0792
45Johan Gladh06131,7790
46Martin Claesson06130,2781
47Christian Olsson06129,7778
48M230593PER0106129,0774
49Tommy Berglund06128,0768
50M190473STE0106127,8767
51M300389KRI0106126,8761

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

TPB1 Klass B DamerKategori I

26 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1K311095BEA01Rapporterade spelblock: 888 (6 ser.) · 649 (4 ser.)Flera spelblock010–1 537
2K100590IDA01Rapporterade spelblock: 913 (6 ser.) · 607 (4 ser.)Flera spelblock010–1 520
3K021094ELL01Rapporterade spelblock: 898 (6 ser.) · 547 (4 ser.)Flera spelblock010–1 445
4Åsa MårtenssonRapporterade spelblock: 881 (6 ser.) · 525 (4 ser.)Flera spelblock010–1 406
5K240497MAD01Rapporterade spelblock: 899 (6 ser.) · 501 (4 ser.)Flera spelblock010–1 400
6Eva Månsson06147,7886
7Rebecca Lindblad06146,0876
8K250283ANN0106140,7844
9K030686MAR0306137,2823
10K050988HAN0106135,7814
11Emma Sjödin06135,0810
12Lina Träff06134,8809
13My Jönsson06132,7796
14Maria Dufwenberg06132,5795
15Emilia Olofsson06130,0780
16K190574SUZ0106129,0774
17K280293SOF0106127,8767
18K280390LIN0106126,8761
19Angela Nyman06125,0750
20Linn Palmqvist06122,7736
21K220289SAN0106119,8719
22Wilma Selin06119,3716
23Maria Couchér06118,5711
24K171182TER0106117,5705
25Katarina Evergren06113,7682
26K281079MAR0106109,8659

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

TPB1 Klass C HerrarKategori H

58 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Oscar EklöfRapporterade spelblock: 896 (6 ser.) · 636 (4 ser.)Flera spelblock010–1 532
2M040473JOH01Rapporterade spelblock: 843 (6 ser.) · 595 (4 ser.)Flera spelblock010–1 438
3Paul GustafssonRapporterade spelblock: 923 (6 ser.) · 556 (4 ser.)Flera spelblock010–1 479
4Johnny AnderssonRapporterade spelblock: 827 (6 ser.) · 514 (4 ser.)Flera spelblock010–1 341
5Philip KjellerRapporterade spelblock: 874 (6 ser.) · 498 (4 ser.)Flera spelblock010–1 372
6Anders PerssonRapporterade spelblock: 826 (6 ser.) · 472 (4 ser.)Flera spelblock010–1 298
7Mats Johansson06136,8821
8M250499AND0106133,7802
9Dick Sernfalk06132,8797
10Johan Nordlund06132,5795
11Marcus Svensson06131,8791
12Jens Nilsson06131,5789
13L-G. Boman06131,3788
14Niklas Hedström06131,0786
15M290603EMI0106130,2781
16Emil Granström06129,2775
17Christer Gyhlén Johansson06128,5771
18M280193MIK0106128,2769
19Lukas Bäckström06128,2769
20Fredrik Håkansson06128,0768
21Mikael Hansen06125,7754
22Fredrik Karlsson06125,2751
23Bo Tornberg06125,0750
24M151281DAN0106124,8749
25Max Ryrstedt06124,2745
26M260795JOH0106123,8743
27M210969JOR0106123,2739
28Tommy Rosengren06122,3734
29Kristoffer Bengtsson06122,0732
30M021247GÖR0106121,7730
31Niklas Konkell06120,8725
32M031086JON0106120,7724
33M190298FRE0106119,3716
34M070694ERI0106119,0714
35M180995VIK0106117,5705
36Andreas Morton06116,8701
37Jesper Henriksson06116,3698
38Johannes Mårtensson06115,7694
39Robin Lyzell06114,2685
40M011071HEN0106113,3680
41M230793RAS0106113,2679
42M170298ALB0106111,7670
43Pasi Hosio06111,2667
44Conny Eriksson06110,8665
45Lars Albertson06110,7664
46Anders Johansson06110,2661
47M120362ÅKE0106110,0660
48M021268PET0106109,5657
49Johan Carlsson06107,5645
50Martin Jonsson06107,2643
51Anders Rosberg06106,8641
52Santosh Blomkvist06106,2637
53Kim Ejemar Nilsson06104,7628
54Simon Sundkvist06103,8623
55M111188ANT0106101,0606
56M040180MAT010699,8599
57Mattias Frank0695,7574
58Fredrik Mowitz0695,5573

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

TPB1 Klass C DamerKategori I

30 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Theres StrandbergRapporterade spelblock: 774 (6 ser.) · 542 (4 ser.)Flera spelblock010–1 316
2Monica PerssonRapporterade spelblock: 791 (6 ser.) · 504 (4 ser.)Flera spelblock010–1 295
3Rebecka LöfgrenRapporterade spelblock: 787 (6 ser.) · 500 (4 ser.)Flera spelblock010–1 287
4Cecilia Kylington-StamRapporterade spelblock: 789 (6 ser.) · 488 (4 ser.)Flera spelblock010–1 277
5K071195SOF01Rapporterade spelblock: 760 (6 ser.) · 487 (4 ser.)Flera spelblock010–1 247
6Helen JönssonRapporterade spelblock: 751 (6 ser.) · 433 (4 ser.)Flera spelblock010–1 184
7K270381VER0106124,3746
8K190385CAR0106124,3746
9Carina Johansson06123,8743
10K020266ANN0106123,8743
11K180667EVA0206121,5729
12Nathalie Lindberg06121,3728
13K040407JUL0106120,8725
14K180486ELL0106119,5717
15Linda Gretic06119,3716
16K180396AMA0106118,8713
17Eva Hilding06118,7712
18K210875ANN0106118,3710
19Sara Gunnarsson06117,2703
20Caroline Johansson06117,0702
21K250698REB0106115,5693
22Christel Franzén06115,3692
23K150790EME0106112,3674
24Lena Lindström06110,3662
25Terese Olsson06109,0654
26Nina Albinsson06108,8653
27Birgitta Anderberg06106,7640
28Ebba Sandgren-Masthagen06104,5627
29Camilla Tuvebrant06103,5621
30Lena Hultqvist0694,5567

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

TPB1 Klass D HerrarKategori H

39 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Lukas TrybomRapporterade spelblock: 746 (6 ser.) · 555 (4 ser.)Flera spelblock010–1 301
2M101269MIC01Rapporterade spelblock: 745 (6 ser.) · 496 (4 ser.)Flera spelblock010–1 241
3Christer KnutsonRapporterade spelblock: 692 (6 ser.) · 486 (4 ser.)Flera spelblock010–1 178
4M100285ERI01Rapporterade spelblock: 694 (6 ser.) · 431 (4 ser.)Flera spelblock010–1 125
5Magnus CarlssonRapporterade spelblock: 694 (6 ser.) · 418 (4 ser.)Flera spelblock010–1 112
6M180710EBU0106117,2703
7M171182THO0106114,3686
8Kenneth Sandberg06113,5681
9M271100HUG0106113,0678
10M020993MIK0106112,8677
11M170990ROB0106111,7670
12Petar Savanovic06111,2667
13M060699JAK0106110,7664
14Patrik Tulldahl06110,3662
15Paul Nordkvist06108,3650
16Andreas Andersson06108,0648
17Sebastian Bäcklund06105,3632
18M241091JON0206105,2631
19Robert Olsson06104,3626
20M110402PET0106103,3620
21M271299ERI0206102,3614
22Jonas Arvidsson06101,3608
23M080782FRE010699,5597
24M260708FEL010698,5591
25Jukka Mattanen0696,5579
26Ragnar Carlman0693,7562
27M240867CER010689,8539
28Theodor Austegard0689,5537
29Kevin Larsson0689,2535
30Peter Ramelius0689,0534
31Mattias Bjereke0688,0528
32Hugo Jenryd Molin0686,5519
33M260202CAS010684,3506
34M060684HEN030683,7502
35Leif Itander0675,3452
36Fredrik Jeppsson0673,3440
37M010881MAG010670,7424
38Magnus Asp0667,5405
39M130991HAM030662,2373

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

TPB1 Klass D DamerKategori I

16 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Hanna KärreforsRapporterade spelblock: 639 (6 ser.) · 437 (4 ser.)Flera spelblock010–1 076
2Olivia WaluszczykRapporterade spelblock: 593 (6 ser.) · 418 (4 ser.)Flera spelblock010–1 011
3Emma TillgrenRapporterade spelblock: 644 (6 ser.) · 376 (4 ser.)Flera spelblock010–1 020
4K060193JUL01Rapporterade spelblock: 581 (6 ser.) · 373 (4 ser.)Flera spelblock010–954
5Sofia JacobssonRapporterade spelblock: 539 (6 ser.) · 358 (4 ser.)Flera spelblock010–897
6K110795ELL01Rapporterade spelblock: 626 (6 ser.) · 351 (4 ser.)Flera spelblock010–977
7K300378SUS010685,8515
8K190907MIR010684,8509
9Kristina Jönsson0684,5507
10Matilda Olsson0681,8491
11K010498SAR010681,2487
12Elinore Carlsson0680,8485
13K081294AMA010679,8479
14Anette Arvidsson0675,8455
15K150112HIL010668,5411
16Anna Stettinius0653,5321

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

TPB2 Rullstol Klass AKategori H

5 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Henrik MatsersRapporterade spelblock: 784 (6 ser.) · 552 (4 ser.)Flera spelblock010–1 336
2Gunnar WannebergRapporterade spelblock: 828 (6 ser.) · 529 (4 ser.)Flera spelblock010–1 357
3Yngve TerelusRapporterade spelblock: 777 (6 ser.) · 526 (4 ser.)Flera spelblock010–1 303
4Johan FridlundRapporterade spelblock: 917 (6 ser.) · 406 (4 ser.)Flera spelblock010–1 323
5Richard Norén06124,8749

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

TPB2 Rullstol Klass BKategori H

4 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Patrik KallinRapporterade spelblock: 600 (6 ser.) · 538 (4 ser.)Flera spelblock010–1 138
2M110888DEN01Rapporterade spelblock: 559 (6 ser.) · 455 (4 ser.)Flera spelblock010–1 014
3K010859CAR01Rapporterade spelblock: 373 (6 ser.) · 304 (4 ser.)Flera spelblock010–677
4M310552PET010693,8563

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

TPB2/TPB3 Klass AKategori H

9 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Magnus HåkanssonRapporterade spelblock: 1 055 (6 ser.) · 708 (4 ser.)Flera spelblock010–1 763
2Alexander JohanssonRapporterade spelblock: 1 230 (6 ser.) · 692 (4 ser.)Flera spelblock010–1 922
3Andreas ÅstrandRapporterade spelblock: 1 083 (6 ser.) · 667 (4 ser.)Flera spelblock010–1 750
4Marcus GrönbergRapporterade spelblock: 1 095 (6 ser.) · 659 (4 ser.)Flera spelblock010–1 754
5Patrik QvarnströmRapporterade spelblock: 988 (6 ser.) · 614 (4 ser.)Flera spelblock010–1 602
6Elias KarlssonRapporterade spelblock: 960 (6 ser.) · 608 (4 ser.)Flera spelblock010–1 568
7Stefan Nygren06157,5945
8Robert Ivnäs06157,2943
9Madeleine Andersson06154,3926

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

TPB2/TPB3 Klass BKategori H

18 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Arvid WårforsRapporterade spelblock: 953 (6 ser.) · 644 (4 ser.)Flera spelblock010–1 597
2Jelena LundRapporterade spelblock: 1 000 (6 ser.) · 632 (4 ser.)Flera spelblock010–1 632
3Lucas LarsenRapporterade spelblock: 960 (6 ser.) · 599 (4 ser.)Flera spelblock010–1 559
4Leif AnderssonRapporterade spelblock: 954 (6 ser.) · 587 (4 ser.)Flera spelblock010–1 541
5Alice WernerssonRapporterade spelblock: 976 (6 ser.) · 578 (4 ser.)Flera spelblock010–1 554
6Jasmine KarlssonRapporterade spelblock: 995 (6 ser.) · 536 (4 ser.)Flera spelblock010–1 531
7Rasmus Moberg06151,2907
8Oscar Christoffersson06149,0894
9Johan Ericsson06148,2889
10Urban Söderberg06143,7862
11K260301TEA0106143,2859
12K030688ERI0206141,3848
13M161175DAN0106140,0840
14Jerker Börrén06136,8821
15Angelica Lundqvist06136,5819
16Fredrik Gustavsson06133,3800
17Alex Burell06132,8797
18Desirée Lundin06129,5777

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

TPB2/TPB3 Klass CKategori H

13 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Emil William PerssonRapporterade spelblock: 908 (6 ser.) · 587 (4 ser.)Flera spelblock010–1 495
2Jörgen MellerbyRapporterade spelblock: 788 (6 ser.) · 533 (4 ser.)Flera spelblock010–1 321
3M040495JES01Rapporterade spelblock: 776 (6 ser.) · 522 (4 ser.)Flera spelblock010–1 298
4Karin KarlssonRapporterade spelblock: 848 (6 ser.) · 520 (4 ser.)Flera spelblock010–1 368
5Per LarssonRapporterade spelblock: 813 (6 ser.) · 517 (4 ser.)Flera spelblock010–1 330
6Thomas PerssonRapporterade spelblock: 841 (6 ser.) · 468 (4 ser.)Flera spelblock010–1 309
7M160785RIC0106129,3776
8M311080ERI0106128,8773
9Wictor Werneskog06128,8773
10M270589ERI0106122,2733
11Dennis Andersson06122,0732
12Victor Sundberg06120,7724
13Tomas Holm06118,7712

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

TPB2/TPB3 Klass DKategori H

12 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Sarah LundinRapporterade spelblock: 805 (6 ser.) · 539 (4 ser.)Flera spelblock010–1 344
2Julia RevahlRapporterade spelblock: 662 (6 ser.) · 450 (4 ser.)Flera spelblock010–1 112
3Anders SävströmRapporterade spelblock: 669 (6 ser.) · 448 (4 ser.)Flera spelblock010–1 117
4Anders PedersenRapporterade spelblock: 694 (6 ser.) · 431 (4 ser.)Flera spelblock010–1 125
5K140274PER01Rapporterade spelblock: 651 (6 ser.) · 423 (4 ser.)Flera spelblock010–1 074
6M120497ADH01Rapporterade spelblock: 697 (6 ser.) · 407 (4 ser.)Flera spelblock010–1 104
7M190494JAK0106106,8641
8K301097ANN0106106,2637
9Daniel Gullberg06104,7628
10K240180JOH010696,7580
11M150911FRA010687,5525
12Jenny Jönsson0658,2349

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

Ränna Klass AKategori I

6 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1M140289NIK01Rapporterade spelblock: 1 075 (6 ser.) · 802 (4 ser.)Flera spelblock010–1 877
2K010772LAI01Rapporterade spelblock: 919 (6 ser.) · 656 (4 ser.)Flera spelblock010–1 575
3Mikael AnderssonRapporterade spelblock: 1 057 (6 ser.) · 653 (4 ser.)Flera spelblock010–1 710
4M120580LAR01Rapporterade spelblock: 1 086 (6 ser.) · 590 (4 ser.)Flera spelblock010–1 676
5M260647LEI0106149,7898
6Bo Lindahl06131,7790

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

Ränna Klass BKategori I

14 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1K020486CAM02Rapporterade spelblock: 887 (6 ser.) · 658 (4 ser.)Flera spelblock010–1 545
2M250773JON01Rapporterade spelblock: 968 (6 ser.) · 558 (4 ser.)Flera spelblock010–1 526
3Sofie RubinRapporterade spelblock: 880 (6 ser.) · 517 (4 ser.)Flera spelblock010–1 397
4Johnny Eriksson06160,5963
5M110909ARO0106138,8833
6Therese Nordlund06129,7778
7Patrik Rubin06124,5747
8K200987SOP0106121,7730
9K141151MON0106121,3728
10M240950KEN0106110,8665
11Karola Klingstedt06105,2631
12Mikael Lindström06105,2631
13K051196AMA0106102,2613
14K180261LIE010683,2499

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.