Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2024/25

Junior DM Gotland

Visby Uncle Joe´s, Visby23 mars 2025

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Gotlands Bowlingförbund/Bk Rosen.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
23
Klasser med deltagare
2 / 2

Junior KillarKategori G

21 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Edvin LarssonRapporterade spelblock: 1 244 (6 ser.) · 692 (3 ser.)Flera spelblock09–1 936
2Måns LingvallRapporterade spelblock: 1 347 (6 ser.) · 667 (3 ser.)Flera spelblock09–2 014
3Vincent JakobssonRapporterade spelblock: 1 047 (6 ser.) · 495 (3 ser.)Flera spelblock09–1 542
4Casper Lyberg ÅkerqvistRapporterade spelblock: 1 057 (6 ser.) · 444 (3 ser.)Flera spelblock09–1 501
5Pontus Lagergren06171,81 031
6Melwin Östberg06154,3926
7Emil Nyström06150,0900
8Teo Björk06143,7862
9Artur Yttergren06142,3854
10Lucas Cademark06137,2823
11Kevin Larsson06135,8815
12Neville Larsson06130,2781
13Gustav Stenegärd06129,0774
14Primus Sjöberg06127,5765
15Wille Lejderud06126,8761
16Leonard Hansson06126,2757
17Ture Karlsson06119,8719
18M151210NIL0106105,8635
19Isak Ström06102,0612
20Svante Wesström0685,3512
21Emil Bogren0681,7490

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

Junior TjejerKategori H

2 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Ida AhlinRapporterade spelblock: 889 (6 ser.) · 502 (3 ser.)Flera spelblock09–1 391
2K101215LIN01Rapporterade spelblock: 346 (6 ser.) · 133 (3 ser.)Flera spelblock09–479

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.