Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2024/25

Para-SM 2025 Lagtävling

SvBF Sammandrag25 apr. 2025 – 4 maj 2025

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Sv. Bowlingförbundet.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
108
Klasser med deltagare
7 / 7

Herrar TPB1 A1/A/BLagtävling B

34 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Rolf Karlsson06162,2973
1Markus Jansson06201,21 207
2Marcus Mårtensson06173,71 042
2Matteus Pfeiffer06187,21 123
3Andreas Svensson06185,21 111
3Johan Danielsson06171,71 030
4M160302ALB0106164,3986
4M170297ERI0106177,31 064
5Rickard Svensson06166,3998
5Krister Schouten06159,0954
6Jonathan Engström06154,3926
6Andreas Lindberg06158,8953
7Andreas Brönnmark06160,0960
7Mattias Nilsson06145,3872
8M030184ING0106142,5855
8M030381NIK0106160,7964
9Fredrik Stegmann06160,2961
9Anders Lindgren06139,8839
10Philip Lindblom06164,0984
10M190893CHR0306135,2811
11Joakim Jönsson06145,3872
11Rasmus Moberg06151,2907
12Thomas Berglund06155,8935
12Patrik Forss06140,0840
13Martin Johnsson06142,3854
13Thomas Persson06140,2841
14Christian Olsson06129,7778
14Oscar Christoffersson06149,0894
15Lucas Åkerman Berndtsson06133,8803
15Rasmus Becker06144,2865
16Kenneth Magnusson06143,7862
16M300389KRI0106126,8761
17Mats Halvarsson06132,0792
17Tommy Berglund06128,0768

Damer TPB1 A1/A/BLagtävling B

16 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Eva Månsson06147,7886
1Rebecca Lindblad06146,0876
2K081293JOS0306149,5897
2Angelica Warnemark06137,2823
3Emilia Olofsson06130,0780
3Carita Persson06153,0918
4K180179HAN0206148,0888
4K190574SUZ0106129,0774
5Katarina Evergren06113,7682
5Maria Billgren06146,5879
6Angela Nyman06125,0750
6Emma Sjödin06135,0810
7K030686MAR0306137,2823
7K281079MAR0106109,8659
8Rebecka Löfgren06110,5663
8My Jönsson06132,7796

Herrar TPB1 C/DLagtävling C

30 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Mats Johansson06136,8821
1Paul Gustafsson06153,8923
2Dick Sernfalk06132,8797
2Oscar Eklöf06149,3896
3Johnny Andersson06137,8827
3Max Ryrstedt06124,2745
4M290603EMI0106130,2781
4Fredrik Karlsson06125,2751
5Tommy Rosengren06122,3734
5Mikael Hansen06125,7754
6Tomas Holm06118,7712
6Bo Tornberg06125,0750
7Kenneth Sandberg06113,5681
7Kristoffer Bengtsson06122,0732
8M070694ERI0106119,0714
8M011071HEN0106113,3680
9Dennis Andersson06122,0732
9Anders Rosberg06106,8641
10M031086JON0106120,7724
10M241091JON0206105,2631
11Martin Jonsson06107,2643
11Robin Lyzell06114,2685
12Kim Ejemar Nilsson06104,7628
12M060699JAK0106110,7664
13Lukas Trybom06124,3746
13Theodor Austegard0689,5537
14Sebastian Bäcklund0688,7532
14M120362ÅKE0106110,0660
15M260202CAS010684,3506
15M271299ERI0206102,3614

Damer TPB C/DLagtävling C

16 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1K180396AMA0106118,8713
1Nathalie Lindberg06121,3728
2Monica Persson06131,8791
2Camilla Tuvebrant06103,5621
3K180486ELL0106119,5717
3Nina Albinsson06108,8653
4Terese Olsson06109,0654
4Sara Gunnarsson06117,2703
5K180667EVA0206121,5729
5K110795ELL0106104,3626
6Christel Franzén06115,3692
6Lena Lindström06110,3662
7K150790EME0106112,3674
7K010498SAR010681,2487
8Hanna Kärrefors06106,5639
8Matilda Olsson0681,8491

TPB2/TPB3 gående A/BLagtävling C

2 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Urban Söderberg06143,7862
1Robert Ivnäs06157,2943

TPB2/TPB3 gående C/DLagtävling C

4 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Marcus Svensson06131,8791
1Per Larsson06135,5813
2Anders Sävström06111,5669
2Fredrik Mowitz0695,5573

TPB2 RullstolLagtävling C

6 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Henrik Matsers06130,7784
1Patrik Kallin06100,0600
2Richard Norén06124,8749
2M310552PET010693,8563
3K010859CAR010662,2373
3Gunnar Wanneberg06138,0828