Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2025/26

Action Jubal 2025

Jönköping - RC Bowl Arena, Jönköping7 nov. 2025 – 9 nov. 2025

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Sv. Bowlingförbundet.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
271
Klasser med deltagare
10 / 10

Klass A DamKategori G

27 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Lisa Nordström Green04205,0820
2Elin Jörnelind04202,8811
3Sara Nordström04182,0728
4Sabina Nilsson04177,3709
5Anna Johansson04170,3681
6Alice Wernersson04169,8679
7Jelena Lund04167,3669
8Catharina Ståhle04167,3669
9Lena Tulldahl04161,8647
10Emma Sundberg04161,3645
11My Olsson04160,0640
12K100491ERI0104158,3633
13Caroline Dahlström04157,5630
14Emma Persson04157,3629
15K081293JOS0304157,3629
16K180179HAN0204156,3625
17K311095BEA0104153,8615
18Jasmine Karlsson04152,5610
19Anette Oskarsson04151,5606
20Anna Johansson04150,5602
21Carita Persson04149,0596
22Maria Billgren04143,8575
23Veronika Karlsson04142,8571
24Susanna Lindkvist04140,3561
25Angelica Warnemark04133,8535
26Maria Persson04133,0532
27Annette Jönsson04129,5518

Klass B DamKategori G

25 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1K030686MAR0304161,8647
2Sarah Lundin04157,0628
3K300500LIS0104156,3625
4K100787FRI0204151,8607
5Lina Träff04151,5606
6Emilia Olofsson04147,3589
7K091100JEN0104142,3569
8K280390LIN0104140,0560
9Maria Dufwenberg04139,8559
10K021094ELL0104137,0548
11K220775EMM0104136,5546
12Erica Eriksson04132,3529
13Rebecca Lindblad04131,5526
14Ida Sjöberg04130,3521
15Åsa Mårtensson04128,0512
16Linn Palmqvist04127,5510
17Rebecka Löfgren04127,5510
18Cecilia Kylington-Stam04127,3509
19Elise Norqvist04126,8507
20Desirée Lundin04125,8503
21My Jönsson04125,5502
22K271189CEC0104125,0500
23K100590IDA0104120,8483
24Katarina Evergren04116,3465
25K171182TER0104114,0456

Klass C DamKategori G

27 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1K130173LIN0104135,8543
2Nathalie Lindberg04135,8543
3K221100JOS0104133,0532
4Linda Rosberg04133,0532
5Julia Revahl04132,8531
6Caroline Johansson04132,5530
7K110294EVE0204132,0528
8K180667EVA0204129,8519
9Sara Gunnarsson04127,0508
10Helen Jönsson04125,5502
11Theres Strandberg04124,8499
12Natalie Johansson04124,8499
13Camilla Tuvebrant04121,5486
14Lena Lindström04120,3481
15Christel Franzén04119,5478
16K080195PET0104117,8471
17Sabina Svensson04113,3453
18K300659PAT0104113,3453
19Linda Gretic04112,5450
20K281079MAR0104112,5450
21K210875ANN0104108,3433
22Lena Hultqvist04104,8419
23Monica Persson0499,8399
24Birgitta Anderberg0498,0392
25K260993JOS010494,3377
26Matilda Olsson0490,5362
27K060288SOF010477,0308

Klass D DamKategori G

9 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1K010498SAR0104109,5438
2K110795ELL0104105,0420
3K140274PER010491,8367
4Emma Tillgren0489,8359
5Olivia Waluszczyk0484,5338
6Ida Stenkilsson0482,8331
7K081294AMA010481,0324
8K150112HIL010479,8319
9Sofie Holmgren0473,0292

Klass A HerrKategori F

34 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Larry Johansson04211,0844
2David Rudquist04210,8843
3Jonas Larsson04205,3821
4Jonathan Winhagen04205,3821
5Eddie Engström04200,5802
6Robin Ljungkvist04200,5802
7Markus Jansson04200,0800
8Fredrik Karlsson04199,0796
9Marcus Grönberg04197,5790
10Patrik Lundqvist04197,3789
11Pontus Sunnercrantz04196,3785
12Andreas Brönnmark04191,3765
13Rickard Svensson04190,5762
14Patric Bohlin04188,5754
15Rickard Stjärnholm04187,5750
16Oscar Karell04186,5746
17Elias Karlsson04183,5734
18Erik Karlsson04183,3733
19Mattias Andersson04183,0732
20Johan Landgren04179,8719
21Sammy Juslin04178,3713
22Andreas Svensson04171,8687
23Björn Moberg04170,3681
24Håkan Rylander04169,5678
25Johan Franzén04169,0676
26Rolf Karlsson04166,0664
27Linus Juhlin04160,5642
28Fredrik Stegmann04159,5638
29Robert Olofsson04154,8619
30Jonathan Engström04154,3617
31Magnus Olsson04152,8611
32Patrik Qvarnström04137,3549
33M050497CHR01Utan spelat resultat0–––
34Jacob LjungqvistUtan spelat resultat0–––

Klass B HerrKategori F

51 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1M180993DEN0104203,8815
2Thomas Berglund04189,0756
3Anders Lindgren04181,0724
4Pierre Ivarsson04174,3697
5M160302ALB0104173,5694
6Kenneth Magnusson04171,0684
7Robin Edefell04167,8671
8Max Engberg04166,8667
9Mikael Hansen04163,8655
10Johan Danielsson04161,8647
11Dick Andersson04161,8647
12Rasmus Erbs04161,0644
13M250694LUD0104158,0632
14Johan Tancred04157,5630
15Philip Lindblom04157,3629
16Stefan Nygren04156,8627
17Andreas Lindberg04156,5626
18Rasmus Moberg04154,8619
19Albin Lander04154,3617
20Håkan Borg04153,3613
21Martin Johnsson04152,0608
22M300389KRI0104151,8607
23M190893CHR0304151,5606
24Oscar Christoffersson04151,3605
25Daniel Almenius04151,0604
26Samuel Höök04150,8603
27Gustav Olsson04150,5602
28Alexander Hansson04149,3597
29Markus Almberg04148,0592
30Emil William Persson04147,5590
31Lars Bäckström04147,0588
32Benny Nielsen04146,5586
33Peter Larsson04146,3585
34Johan Gladh04146,3585
35Patrik Forss04144,5578
36Markus Fors04142,8571
37Wictor Werneskog04141,8567
38Anders Olsson04141,3565
39M250486CHR0304139,8559
40Christian Olsson04139,8559
41Oscar Eklöf04136,0544
42Ronnie Stiernberg04136,0544
43M230593PER0104136,0544
44Göran Carlquist04134,0536
45Fredrik Malmsten04130,5522
46Johan Holm04130,5522
47Rasmus Becker04128,8515
48Alexander Lindqvist04115,0460
49Paul Hellstén04112,5450
50M290689MAR010497,8391
51Fredrik GustavssonUtan spelat resultat0–––

Klass C HerrKategori F

55 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Anders Persson04159,5638
2M260595MAT0104151,8607
3Johnny Andersson04149,5598
4M160785RIC0104148,5594
5Robin Persson04148,3593
6Fredrik Håkansson04145,8583
7Niklas Hedström04145,8583
8Simon Sundkvist04142,3569
9M091156KEN0104141,3565
10M031086JON0104140,8563
11Marcus Svensson04140,5562
12M080406EMI0104140,5562
13Albin Stedt04139,5558
14L-G. Boman04139,3557
15M070694ERI0104138,3553
16Conny Eriksson04137,8551
17Philip Kjeller04137,8551
18Per Larsson04136,5546
19Lars Albertson04134,8539
20Ken Andersson04134,5538
21Jimmy Karlsson04134,3537
22Tommy Rosengren04134,3537
23M301187NIC0104133,8535
24Victor Sundberg04133,0532
25Jörgen Mellerby04131,5526
26Johannes Mårtensson04131,5526
27Kristoffer Bengtsson04131,3525
28M070385AND0104128,3513
29M110496DAN0104127,5510
30Lukas Bäckström04127,5510
31Jens Nilsson04126,3505
32M030592ALE0104123,5494
33Jesper Henriksson04121,8487
34Dick Sernfalk04121,3485
35Lukas Trybom04121,0484
36Andreas Morton04120,3481
37Tomas Holm04120,0480
38Anders Rosberg04120,0480
39M021268PET0104116,5466
40Santosh Blomkvist04116,5466
41M040495JES0104116,0464
42M131006ELI0104115,0460
43Lucas Åkerman Berndtsson04115,0460
44Daniel Larsson04114,5458
45Martin Jonsson04114,0456
46M150798ALB0104113,3453
47Anders Johansson04113,0452
48M290603EMI0104113,0452
49Johan Carlsson04112,3449
50Niklas Konkell04110,0440
51Kim Ejemar Nilsson04108,3433
52Max Ryrstedt04107,0428
53M111188ANT0104102,3409
54M090666SVE01Utan spelat resultat0–––
55M280682KRI01Utan spelat resultat0–––

Klass D HerrKategori F

28 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Anders Pedersen04143,3573
2M120497ADH0104123,3493
3Magnus Carlsson04117,8471
4Fredrik Jeppsson04116,8467
5M260708FEL0104115,0460
6M180710EBU0104114,0456
7Petar Savanovic04113,3453
8M260413MIL0104112,3449
9Kenneth Sandberg04112,3449
10Daniel Gullberg04111,0444
11Ragnar Carlman04111,0444
12Jukka Mattanen04109,8439
13M241091JON0204106,5426
14Kevin Larsson04103,8415
15M190494JAK0104103,5414
16M170602RIK0104103,3413
17Thor Andersen04102,8411
18M220805JON0104101,8407
19Leif Itander04101,5406
20Theodor Austegard04100,8403
21M271299ERI020498,3393
22M110888DEN010497,0388
23M080780MAT010496,0384
24M010570ÖRJ010494,3377
25M260202CAS010485,0340
26Patrick Thomsen0471,3285
27M270381DAN010458,8235
28Kjell PalmUtan spelat resultat0–––

Ränna AKategori G

4 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Bo Lindahl04185,5742
2M120580LAR0104179,3717
3K010772LAI0104157,8631
4M260647LEI0104155,3621

Ränna BKategori G

11 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1K070892ANN0104165,5662
2M250773JON0104160,3641
3Johnny Eriksson04150,8603
4M010111MER0104137,5550
5Sofie Rubin04135,5542
6K200987SOP0104134,8539
7M311293BJÖ0104121,5486
8Patrik Rubin04120,5482
9K040688THE0104102,8411
10K180261LIE010467,8271
11M131293KEV01Utan spelat resultat0–––