Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2025/26

Mellandagsucpen 2025

Lycksele Bowlinghall, Lycksele27 dec. 2025 – 28 dec. 2025

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Mellandagsucpen 2025.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
52
Klasser med deltagare
1 / 1

HcpKategori D

52 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Jörgen FjällmanRapporterade spelblock: 722 (3 ser.) · 706 (3 ser.) · 239 (1 ser.) · 229 (1 ser.) · 226 (1 ser.)Flera spelblock139–2 122
2Urban NormanRapporterade spelblock: 749 (3 ser.) · 737 (3 ser.) · 214 (1 ser.)Flera spelblock87–1 700
3Jörgen DanielssonRapporterade spelblock: 719 (3 ser.) · 727 (3 ser.) · 223 (1 ser.)Flera spelblock147–1 669
4Johan DjärvRapporterade spelblock: 712 (3 ser.) · 680 (3 ser.) · 220 (1 ser.)Flera spelblock207–1 612
5Mattias JonssonRapporterade spelblock: 708 (3 ser.) · 674 (3 ser.)Flera spelblock116–1 382
6Göte WindelåsRapporterade spelblock: 714 (3 ser.) · 618 (3 ser.)Flera spelblock176–1 332
7Caroline OlofssonRapporterade spelblock: 714 (3 ser.) · 613 (3 ser.)Flera spelblock296–1 327
8Richard SpanteRapporterade spelblock: 715 (3 ser.) · 564 (3 ser.)Flera spelblock266–1 279
9Tommy Eriksson243211,0705
10Kenneth Blomdahl203211,0693
11Hannes Bergström103220,3691
12L-O. Åström193210,3688
13Magnus Fagerqvist203209,3688
14Anders Olofsson213207,7686
15Andreas Holmqvist203208,3685
16Linus Hedman143214,3685
17Mauritz Ernefjäll273199,0678
18Jessica Ström193202,0663
19Kim Zetterberg33215,3655
20Mika Pärnänen303184,7644
21Louice Hellström303183,3640
22M110164TOM01303182,7638
23Viktor Söderlund83202,7632
24Magnus Lidberg223186,7626
25Mattias Eriksson123196,3625
26M200389TOM01303177,3622
27K020154BAR01303176,0618
28Curt Backteman303174,7614
29Jim Moström303174,0612
30A-C. Myhr Edlund303174,0612
31Melker Eriksson303173,7611
32Hans Werner213182,3610
33Andreas Jonsson203182,7608
34Isak Windelås263175,7605
35M220369JOA01303170,7602
36Rego Björklund303168,7596
37Mikael Jonsson133184,7593
38Mikael Pallin203177,3592
39Peter Andersson293167,7590
40Nils Danielsson303166,0588
41Sonia Wiesen-Mikaelsson303165,7587
42Stefan Söderlund113180,3574
43Kai Pärnänen303159,7569
44Alf Ytterberg303154,7554
45Erika Lundberg303154,0552
46K170459ANN01303153,3550
47M300574CHR01303149,7539
48M060468GÖR01303146,7530
49K010681ANN01303132,7488
50Joussif Mouneimne303124,7464
51Sandra Fjällman303122,3457
52Jasmine Carlsson Windelås30397,3382

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.