Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2025/26

Formocupen 2026

Malmö - Baltiska, Malmö3 jan. 2026

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Bulltofta BK.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
93
Klasser med deltagare
5 / 5

U14Kategori E

36 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
3Oscar Magnusson424184,5906
5Melvin Roth154201,8867
6Dante Niclasen284186,3857
7Harry Rothzén544160,0856
8Xerxes Engdahl324178,0840
9Valdemar Lutz Möller84199,3829
10Isak Delisle274180,0828
11Björn Örnhag544152,5826
13Melwin Ekdahl544148,8811
14Neo Pause544147,0804
15Jamie Brinkwall314169,0800
16Erik Zetréus494149,8795
17Liam Grandin544144,0792
18Alva Johansson374160,8791
19Vilgot Jansson544143,0788
22Elliot Moritz Nord224172,0776
23Tea Andreasen544139,5774
24Jack Danell364156,8771
25Viktor Jarl Nielsen504142,3769
26Erik Uddenhed544137,3765
27Love Javensköld04189,3757
28Liam Sjöstrand544131,5742
29Robin Jensen544129,3733
31Keyla Svitzer544121,0700
32Lukas Persson544118,5690
33Viktor Johnsson544118,3689
34Ludvig Ingelmark544110,5658
35Nikki Backe544110,5658
36INT000000001544108,3649
37Erik Landgren54496,5602
38Liam Johansson54494,3593
39Vincent Johnsson54492,8587
40Viktor Bjarnevik54491,3581
41Axel Person54489,8575
42Filip Lindahl54484,0552
43M170812BAL0154473,8511

U16Kategori E

20 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Leo Andreasen544197,51 006
2INT000000001204222,5970
3Liam Nilsson84228,8947
4Viggo Olander214207,5914
5Colin Dahlgren314197,5914
6Hang Nguyen394180,8879
7Rasmus Persson544164,5874
8Kevin Jakupovic354182,5870
9Tim Davidsson544162,0864
10Sabina Högberg544159,3853
11Tim Glenndin274185,5850
12Eddie Anttila544158,3849
13Liver Axmar544150,8819
14Emma Backlund Eek544144,5794
15Philip Hecktor394159,0792
16Noa Woll544142,8787
17Nore Lindestam294163,8771
18Max Stålhammar04190,5762
19Melvin Olsson Delaroth544136,5762
20Viktor Johansson104176,5746

U18Kategori E

22 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Zackarias Malm204206,5906
2Max Fredriksson154211,3905
3INT000000001344184,5874
4Anton Lantz204194,0856
5Anton Reinholdsson314182,3853
6Emil Johansson314179,0840
7Sammy Zenthio Bengtsson544155,0836
8Rasmus Karlsson74201,8835
9Klara Engdahl544154,5834
10Sebastian Persson84197,0820
11David Hernemyr234182,0820
12Hanna Råå404162,3809
13Joakim Jarl Nielsen544146,0800
14Johannes Häggblad384155,3773
15Minea Caplander544136,0760
16Fabian Rolfsson44184,5754
17Malte Edstrand544134,3753
18Kevin Brinkwall344148,0728
19Tindra Jensen Karlsson544121,5702
20Elias Petersson334139,5690
21Elsa Kaldemark324133,0660
22Evelina Holm544101,5622

U23Kategori E

18 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Albin Gullstrand04237,3949
2Vicktor Dahlström264205,8927
3Kevin Hansson134217,0920
4Theo Lindfors34219,8891
5Lucas Svensson04218,0872
6INT000000001164202,0872
7Ludvig Dahlström184199,3869
8Alicia Lövgren304184,5858
9Anton Emanuel194193,8851
10Jacob Fondell24210,3849
11Oliwer Andersson04210,0840
12Eric Berntsson464163,3837
13Julia Bajor544153,5830
14Anton Runnerstedt354169,8819
15Tess Lindfors344160,0776
16Elias Palm544139,0772
17Elin Gustavsson274157,8739
18Jonathan Jäger164139,3621

FinalKategori F

27 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Zackarias MalmRapporterade spelblock: 267 (1 ser.) · 224 (1 ser.) · 186 (1 ser.) · 267 (1 ser.) · 215 (1 ser.)Flera spelblock205–1 159
3Kevin JakupovicRapporterade spelblock: 220 (1 ser.) · 238 (1 ser.) · 205 (1 ser.) · 266 (1 ser.)Flera spelblock354–929
4Lucas SvenssonRapporterade spelblock: 217 (1 ser.) · 247 (1 ser.) · 246 (1 ser.) · 227 (1 ser.)Flera spelblock04–937
5Albin GullstrandRapporterade spelblock: 258 (1 ser.) · 248 (1 ser.) · 258 (1 ser.)Flera spelblock03–764
7Colin DahlgrenRapporterade spelblock: 240 (1 ser.) · 270 (1 ser.) · 179 (1 ser.)Flera spelblock313–689
8Dante NiclasenRapporterade spelblock: 210 (1 ser.) · 211 (1 ser.) · 179 (1 ser.)Flera spelblock283–600
9Xerxes EngdahlRapporterade spelblock: 246 (1 ser.) · 247 (1 ser.)Flera spelblock322–493
11Oscar MagnussonRapporterade spelblock: 272 (1 ser.) · 218 (1 ser.)Flera spelblock422–490
13Viggo OlanderRapporterade spelblock: 223 (1 ser.) · 207 (1 ser.)Flera spelblock212–430
15Hang NguyenRapporterade spelblock: 188 (1 ser.) · 192 (1 ser.)Flera spelblock392–380
16Ludvig DahlströmRapporterade spelblock: 213 (1 ser.) · 187 (1 ser.)Flera spelblock182–400
17Rasmus Karlsson71221,0228
18Alicia Lövgren301193,0223
19Emil Johansson311190,0221
20Rasmus Persson541166,0220
21Max Fredriksson151203,0218
22Kevin Hansson131205,0218
23Melvin Roth151201,0216
24Harry Rothzén541156,0210
25Leo Andreasen541156,0210
26INT000000001161181,0197
27Anton Lantz201169,0189
28Vicktor Dahlström261163,0189
29Theo Lindfors31181,0184
30Anton Reinholdsson311147,0178
31Liam Nilsson81168,0176
32Sammy Zenthio Bengtsson541112,0166

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.