Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2025/26

Lusfighten 2026

Kristinehamns Bowlinghall, Kristinehamn7 feb. 2026

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: LC 17 BK Kristinehamn.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
64
Klasser med deltagare
1 / 1

HcpKategori C

64 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Rasmus Westling313158,3568
2Asko Juola123225,7713
3Simon Jansson103247,3772
4Niklas Axelsson453177,3667
5Klas Bergman213193,7644
6Benjamin Bengtsson383190,7686
7Sebastian Larsson Kuusisto123215,0681
8Hanna Louhiniitty Olsson453179,3673
9Emilia Kiiskinen203200,3661
10Gustav Forsman193187,3619
11Anders Wåhlstedt193228,0741
12Thomas Grankvist83235,7731
13Jacob Ljungqvist293200,7689
14Rolf Maajaakkola243200,7674
15Stig Hermansson253199,0672
16Per Olsson93213,3667
17Lucas Nybacka103211,0663
18Lars Thomasson453173,7656
19Hans Olov Petterson203196,0648
20Kenneth Johansson133199,0636
21Ludvig Moberg453202,7743
22Andreas Bönström73234,7725
23Dan Axelsson253214,0717
24Kristoffer Södergård303196,7680
25Anders Johnsson213204,3676
26Jukka Kolehmainen263197,7671
27Simon Nilsson103211,7665
28Rickard Karlsson203201,3664
29Thomas Gustafsson203198,7656
30Bert Andersson313187,7656
31Cornelia Sinkkonen333184,7653
32Kenneth Ovestad213196,3652
33Kenneth Junior Tomasson53211,0648
34Åsa Söderberg303184,0642
35Tobias Jarlemark103203,7641
36Bo Karlsson Bodin243160,7554
37Göran Larsson273152,3538
38Per Lindh223169,7575
39Henrik Öhberg203182,0606
40Tommy Eriksson383159,7593
41Reino Vargeng213182,0609
42Christer Hodell453146,7575
43Henrik Bergström203168,7566
44Gittan Ericsson373175,3637
45Sabina Nilsson193175,3583
46Håkan Fagerström373162,3598
47Yasmine Olsson-Norberg453118,7491
48Robert Karlsson193183,7608
49Kristoffer Strömberg253188,3640
50Stefan Snarberg203169,3568
51Örjan Hedgren163166,0546
52Ingela Öhman363176,3637
53Kenneth Tomasson173166,3550
54Leif Rejby233173,3589
55Mikael Sjölund333178,7635
56Daniel Norevik223177,3598
57Peter Johansson353160,0585
58Bo Elefant173185,0606
59Hans Gustavsson233170,3580
60Conny Juliusson173165,3547
61Jörgen Söderlund433144,3562
62Helen Svedberg373161,3595
63Lars Bäckström443144,0564
64David Svedberg323136,0504