Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2025/26

DM Junior Gotland

Stånga Bowlinghall, STÅNGA6 jan. 2026

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Stånga IF / Gotlands Bowlingförbund.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
21
Klasser med deltagare
1 / 1

JuniorKategori G

21 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Melvin EliassonRapporterade spelblock: 906 (4 ser.) · 1 069 (5 ser.)Flera spelblock09–1 975
2Måns LingvallRapporterade spelblock: 900 (4 ser.) · 961 (5 ser.)Flera spelblock09–1 861
3Edvin LarssonRapporterade spelblock: 867 (4 ser.) · 949 (5 ser.)Flera spelblock09–1 816
4Emil StenegärdRapporterade spelblock: 819 (4 ser.) · 906 (5 ser.)Flera spelblock09–1 725
5Melwin ÖstbergRapporterade spelblock: 817 (4 ser.) · 859 (5 ser.)Flera spelblock09–1 676
6Pontus LagergrenRapporterade spelblock: 813 (4 ser.) · 804 (5 ser.)Flera spelblock09–1 617
7Edvin Eliasson04203,0812
8Svante Bergström04201,8807
9Alice Olsson04197,5790
10Zigge Hoffman04189,0756
11Vincent Jakobsson04183,0732
12Kevin Larsson04180,0720
13Teo Björk04178,0712
14Einar Wesström04170,0680
15Emil Nyström04162,0648
17Ida Ahlin04153,3613
18Gustav Stenegärd04139,3557
19Neo Bodelsson04118,5474
20Elof Lundin04118,5474
21Vide Nyström0495,0380
22Svante Wesström0488,0352

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.