Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2025/26

Gängetträffen 2026

Klippan Bowlinghall, Klippan7 mars 2026 – 8 mars 2026

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: BK Bowlinggänget.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
116
Klasser med deltagare
10 / 10

Herrar AKategori G

15 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Marcus Mårtensson04228,5914
2Robin Edefell04206,8827
3Andreas Nyman04188,5754
4Larry Johansson04184,3737
5Jacob Rundgren04176,5706
6Andreas Svensson04173,5694
7Johan Landgren04171,5686
8Fredrik Stegmann04170,5682
9Andreas Brönnmark04165,5662
10Patric Bohlin04162,8651
11Magnus Håkansson04160,3641
12Rickard Svensson04160,3641
13Mattias Nilsson04157,5630
14Krister Schouten04138,3553
15Thomas Berglund04132,8531

Herrar BKategori G

27 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Johan Grahn04179,0716
2Lenny Svensson04174,3697
3Paul Gustafsson04170,8683
4Patrik Forss04165,0660
5Rasmus Becker04160,5642
6Joakim Jönsson04159,8639
7Jerker Börrén04159,5638
8Alexander Hansson04158,5634
9Johan Rosell04158,0632
10Johan Danielsson04157,0628
11Christian Olsson04157,0628
12Henric Carlsson04154,5618
13Robert Johansson04153,5614
14Johan Ericsson04153,3613
15Anders Lindgren04152,5610
16Göran Carlquist04152,0608
17Oscar Christoffersson04151,8607
18Laban Larsen04151,3605
19Dick Andersson04147,0588
20Markus Fors04146,3585
21Mikael Hansen04145,3581
22Lucas Larsen04143,0572
23Benny Nielsen04139,5558
24Thomas Persson04133,3533
25Alexander Bjerremo04131,5526
26Marcus Svensson04130,8523
27Martin Johnsson04117,5470

Herrar CKategori G

25 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Peter Ramelius04168,5674
2Lukas Bäckström04140,8563
3Tommy Rosengren04139,3557
4Lucas Åkerman Berndtsson04138,5554
5Mats Johansson04138,5554
6Kristoffer Bengtsson04136,0544
7Theo Edefell Tenggren04135,5542
8Martin Höglund04134,3537
9Jens Nilsson04133,5534
10Martin Jonsson04132,5530
11Tomas Holm04131,5526
12Max Ryrstedt04130,5522
13Johnny Andersson04124,3497
14Jörgen Håkansson04121,5486
15Per Larsson04119,8479
16Dennis Andersson04119,5478
17Johan Olsson04118,8475
18Anders Johansson04117,8471
19Anders Rosberg04112,3449
20Mattias Frank04112,0448
21Anders Pedersen04107,5430
22Emil Olin04106,8427
23M290372ROB0104104,3417
24Lars Albertson0499,5398
25Kenneth Sandberg0497,0388

Herrar DKategori G

12 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Albin Johansson04141,3565
2Alejandro Karlsson04125,3501
3Paul Nordkvist04117,3469
4Thor Andersen04116,0464
5Petar Savanovic04113,8455
6M240867CER0104112,0448
7Jonas Arvidsson04109,5438
8M190494JAK010499,3397
9M011015LUC010495,8383
10Dennis Johansson0495,5382
11M080780MAT010494,3377
12Patrick Thomsen0487,8351

Damer AKategori H

5 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Elina Gustafsson04177,5710
3Sara Nordström04163,0652
4Maria Billgren04155,0620
5Jenny Almroth04136,8547
6Carita Persson04132,8531

Damer BKategori H

6 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Erica Eriksson04155,8623
2Katarina Evergren04152,3609
3Rebecka Löfgren04146,3585
4Rebecca Lindblad04142,8571
5Lena Lindström04133,5534
6Emilia Olofsson04119,0476

Damer CKategori H

11 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Ewa Persson04139,5558
2Terese Olsson04131,3525
3Matilda Olsson04125,5502
4Sara Gunnarsson04123,0492
5Sabina Svensson04119,5478
6Ebba Sandgren-Masthagen04119,0476
7Monica Persson04117,5470
8Camilla Tuvebrant04114,8459
9Linda Rosberg04106,0424
10Birgitta Anderberg0484,0336
11Vivianne Johnson0482,3329

Damer DKategori H

4 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Elinore Carlsson04112,0448
2Hanna Kärrefors04102,5410
3Sofia Jacobsson0486,3345
4Jenny Jönsson0468,5274

Ränna AKategori H

4 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1M260647LEI0104163,0652
2K010772LAI0104161,5646
3Bo Lindahl04157,5630
4M250773JON0104152,8611

Ränna BKategori H

7 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1K200987SOP0104147,8591
2Patrik Rubin04145,0580
3K300198FEL0104144,0576
4Eva Månsson04139,8559
5Sofie Rubin04134,5538
6M240950KEN0104132,8531
7Therese Nordlund04126,3505