Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2025/26

Skånemästerskapet superfinal

Hässleholms Bowlinghall, Hässleholm16 maj 2026

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Skånes Bowlingföretagare.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
24
Klasser med deltagare
1 / 1

FinalKategori C

24 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1William WiantoRapporterade spelblock: 876 (4 ser.) · 756 (3 ser.) · 742 (3 ser.) · 428 (2 ser.) · 285 (1 ser.)Flera spelblock2713–3 087
2Erik GeorgssonRapporterade spelblock: 867 (4 ser.) · 656 (3 ser.) · 711 (3 ser.) · 436 (2 ser.) · 277 (1 ser.)Flera spelblock1813–2 947
3Andreas PerssonRapporterade spelblock: 849 (4 ser.) · 639 (3 ser.) · 663 (3 ser.) · 426 (2 ser.)Flera spelblock2212–2 577
4Månz FribergRapporterade spelblock: 852 (4 ser.) · 662 (3 ser.) · 719 (3 ser.) · 343 (2 ser.)Flera spelblock1712–2 576
5Timmy KristenssonRapporterade spelblock: 855 (4 ser.) · 644 (3 ser.) · 629 (3 ser.)Flera spelblock2710–2 128
6Emil WohlinRapporterade spelblock: 889 (4 ser.) · 702 (3 ser.) · 622 (3 ser.)Flera spelblock1110–2 213
7Jonathan JägerRapporterade spelblock: 909 (4 ser.) · 635 (3 ser.) · 599 (3 ser.)Flera spelblock4310–2 143
8Valdemar Lutz MöllerRapporterade spelblock: 898 (4 ser.) · 632 (3 ser.) · 541 (3 ser.)Flera spelblock2010–2 071
9Lucas SvenssonRapporterade spelblock: 915 (4 ser.) · 629 (3 ser.)Flera spelblock27–1 544
10Melvin RothRapporterade spelblock: 998 (4 ser.) · 625 (3 ser.)Flera spelblock277–1 623
11Noah StrandbergRapporterade spelblock: 920 (4 ser.) · 624 (3 ser.)Flera spelblock167–1 544
12William GeorgssonRapporterade spelblock: 893 (4 ser.) · 623 (3 ser.)Flera spelblock137–1 516
13Martin LindalRapporterade spelblock: 860 (4 ser.) · 600 (3 ser.)Flera spelblock167–1 460
14Mille LindgrenRapporterade spelblock: 862 (4 ser.) · 597 (3 ser.)Flera spelblock97–1 459
15Dante NiclasenRapporterade spelblock: 884 (4 ser.) · 581 (3 ser.)Flera spelblock307–1 465
16Lennart OlssonRapporterade spelblock: 861 (4 ser.) · 553 (3 ser.)Flera spelblock137–1 414
17Leif Johansson374173,8843
18Jonathan Winhagen94201,8843
19Pernilla Lundgren-Wahldin364174,5842
20Xerxes Engdahl304176,0824
21Patrik Ahlgren194185,3817
22Love Javensköld154180,3781
23Fabian Rolfsson204168,8755
24Martin Fager144170,3737

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.