Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2025/26

Ungdoms DM Gotland

Stånga Bowlinghall, STÅNGA3 apr. 2026

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Gotlands Bowlingförbund/Stånga IF.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
17
Klasser med deltagare
2 / 2

Ungdom killarKategori H

15 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Måns LingvallRapporterade spelblock: 881 (4 ser.) · 1 060 (4 ser.)Flera spelblock08–1 941
2Pontus LagergrenRapporterade spelblock: 794 (4 ser.) · 1 030 (4 ser.)Flera spelblock08–1 824
3Teo BjörkRapporterade spelblock: 808 (4 ser.) · 972 (4 ser.)Flera spelblock08–1 780
4Neo BodelssonRapporterade spelblock: 774 (4 ser.) · 906 (4 ser.)Flera spelblock08–1 680
5Emil NyströmRapporterade spelblock: 822 (4 ser.) · 902 (4 ser.)Flera spelblock08–1 724
6Zigge HoffmanRapporterade spelblock: 793 (4 ser.) · 862 (4 ser.)Flera spelblock08–1 655
7Vincent Jakobsson04181,3725
8Primus Sjöberg04173,8695
9Dante Sandberg04170,8683
10Einar Wesström04143,8575
11Gustav Stenegärd04136,8547
12Svante Wesström04125,0500
13Elof Lundin04117,0468
14Vide Nyström04107,0428
15Ryan Johansson0482,8331

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

Ungdom tjejerKategori I

2 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Ida Ahlin04169,5678
2Lovis Grönhagen04105,5422