Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2025/26

GBG Tour 25-26 - Superfinal

Mölndals Bowlinghall, Mölndal31 maj 2026

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Mölndals Bowling.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
24
Klasser med deltagare
1 / 1

HcpKategori C

24 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Zakarias LindqvistRapporterade spelblock: 1 189 (5 ser.) · 1 110 (5 ser.) · 764 (3 ser.)Flera spelblock213–3 063
2Anton EkmanRapporterade spelblock: 1 098 (5 ser.) · 1 049 (5 ser.) · 482 (2 ser.) · 617 (3 ser.)Flera spelblock1115–3 246
3Pontus LantzRapporterade spelblock: 1 013 (5 ser.) · 1 090 (5 ser.) · 409 (2 ser.) · 459 (2 ser.)Flera spelblock1214–2 971
4Christer GustavssonRapporterade spelblock: 1 029 (5 ser.) · 1 133 (5 ser.) · 176 (1 ser.)Flera spelblock1911–2 338
5Peter HellströmRapporterade spelblock: 1 031 (5 ser.) · 437 (2 ser.)Flera spelblock27–1 468
6Kasper KjellbergRapporterade spelblock: 1 063 (5 ser.) · 1 041 (5 ser.) · 435 (2 ser.)Flera spelblock1412–2 539
7Lennie GuldbrandsonRapporterade spelblock: 1 022 (5 ser.) · 1 100 (5 ser.) · 167 (1 ser.)Flera spelblock2511–2 289
8Alexander LarssonRapporterade spelblock: 1 194 (5 ser.) · 1 077 (5 ser.) · 151 (1 ser.)Flera spelblock111–2 422
9David OlssonRapporterade spelblock: 1 035 (5 ser.) · 1 014 (5 ser.)Flera spelblock2510–2 049
10Jesper Larsen105188,6993
11Leif DavidssonRapporterade spelblock: 1 107 (5 ser.) · 991 (5 ser.)Flera spelblock1610–2 098
12Jesper JanssonRapporterade spelblock: 1 030 (5 ser.) · 987 (5 ser.)Flera spelblock1710–2 017
13Robert Stålcrona75188,2976
14Henrik HolmRapporterade spelblock: 1 087 (5 ser.) · 971 (5 ser.)Flera spelblock1410–2 058
15Olle SvenssonRapporterade spelblock: 1 108 (5 ser.) · 969 (5 ser.)Flera spelblock1610–2 077
16Jonny Holm235165,0940
17Mikael Tonsjö235180,61 018
18Linus Pettersson125191,21 016
19David Hermansson85177,0925
20Mathias Ulfhielm35187,4952
21Elias Hagstedt145171,6928
22Jonathan Svensson145159,6868
23Leif Nyberg Samuelsson195153,4862
24Bille Johansson Aldén215150,4857

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.