Hoppa till innehållet
Tillbaka till tävlingarna
Säsong 2025/26

Swedish Youth Tour - Helsingborg

Helsingborgs Bowlinghall, Helsingborg3 maj 2026 – 10 maj 2026

Guide till sidan

Om tävlingsresultaten

Arrangör: Helsingborgs Bowlinghall.

Deltagare är unika spelare i klassraderna, även utan spelat resultat. Samma spel kan räknas i flera klasser utan att det är fler spelade set. Historiken kan vara ofullständig.

Placering och total kommer från BITS. Totalen inkluderar rapporterat handicap. Snittet är utan HCP: total / antal serier − HCP per serie, och räknas bara för giltiga enblocksresultat.

Flera spelblock eller osäkra värden ger –, inte noll. Ett giltigt nollresultat visas som 0. Placering kan styras av kval, final eller matchspel och behöver inte följa totalslagningen.

Informationen hör till sidan du tittar på.
Registrerade deltagare
93
Klasser med deltagare
3 / 3

Killar - U16Kategori I

36 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Oskar MyrénRapporterade spelblock: 1 274 (6 ser.) · 701 (3 ser.) · 732 (3 ser.) · 502 (2 ser.) · 607 (3 ser.)Flera spelblock017–3 816
2Melvin RothRapporterade spelblock: 1 239 (6 ser.) · 597 (3 ser.) · 580 (3 ser.) · 440 (2 ser.) · 617 (3 ser.)Flera spelblock017–3 473
3Nils WesthRapporterade spelblock: 1 318 (6 ser.) · 657 (3 ser.) · 460 (2 ser.) · 442 (2 ser.)Flera spelblock013–2 877
4Wilhelm HulénRapporterade spelblock: 1 200 (6 ser.) · 447 (2 ser.) · 610 (3 ser.) · 359 (2 ser.)Flera spelblock013–2 616
5Kevin FahlströmRapporterade spelblock: 1 290 (6 ser.) · 392 (2 ser.) · 554 (3 ser.)Flera spelblock011–2 236
6Valdemar Lutz MöllerRapporterade spelblock: 1 290 (6 ser.) · 570 (3 ser.) · 545 (3 ser.)Flera spelblock012–2 405
7Malte PetterssonRapporterade spelblock: 1 265 (6 ser.) · 398 (2 ser.) · 477 (3 ser.)Flera spelblock011–2 140
8Neo EidhagenRapporterade spelblock: 1 249 (6 ser.) · 312 (2 ser.) · 296 (2 ser.)Flera spelblock010–1 857
9Axton SandbergRapporterade spelblock: 1 347 (6 ser.) · 400 (2 ser.)Flera spelblock08–1 747
10Erik GeorgssonRapporterade spelblock: 1 288 (6 ser.) · 597 (3 ser.)Flera spelblock09–1 885
11Viggo OlanderRapporterade spelblock: 1 270 (6 ser.) · 402 (2 ser.)Flera spelblock08–1 672
12Carl AdolfssonRapporterade spelblock: 1 262 (6 ser.) · 398 (2 ser.)Flera spelblock08–1 660
13Charlie RosanderRapporterade spelblock: 1 249 (6 ser.) · 626 (3 ser.)Flera spelblock09–1 875
14William WiantoRapporterade spelblock: 1 223 (6 ser.) · 525 (3 ser.)Flera spelblock09–1 748
15Dante NiclasenRapporterade spelblock: 1 218 (6 ser.) · 382 (2 ser.)Flera spelblock08–1 600
16Rasmus NordensonRapporterade spelblock: 1 210 (6 ser.) · 622 (3 ser.)Flera spelblock09–1 832
17Sixten Edfeldt06198,31 190
18Charlie Classon06198,01 188
19Edvin Larsson06197,21 183
20Love Javensköld06196,51 179
21Oliver Jönsson06195,51 173
22Bille Johansson Aldén06193,71 162
23Vincent Svensson06190,21 141
24Liam Troedsson06187,21 123
26Mio Modh06183,71 102
27Lowe Roos06182,21 093
28Pontus Lagergren06181,51 089
29Linus Johansson06180,31 082
30Anton Sandberg06178,71 072
31Hugo Melin06177,21 063
32Elwin Roos06175,81 055
33Teo Björk06164,3986
34Milton Wihlborg06162,0972
35Karl Häger06160,0960
36Alvin Rensbo06148,0888
37Erik Zetréus06136,5819

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

Killar - U21Kategori I

37 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Eskil LindRapporterade spelblock: 1 416 (6 ser.) · 403 (2 ser.) · 620 (3 ser.) · 475 (2 ser.) · 609 (3 ser.)Flera spelblock016–3 523
2Melvin AnderssonRapporterade spelblock: 1 394 (6 ser.) · 673 (3 ser.) · 724 (3 ser.) · 472 (2 ser.) · 538 (3 ser.)Flera spelblock017–3 801
3Lucas HeijelRapporterade spelblock: 1 467 (6 ser.) · 497 (2 ser.) · 444 (2 ser.) · 373 (2 ser.)Flera spelblock012–2 781
4Rasmus OlssonRapporterade spelblock: 1 436 (6 ser.) · 440 (2 ser.) · 664 (3 ser.) · 384 (2 ser.)Flera spelblock013–2 924
5Månz FribergRapporterade spelblock: 1 370 (6 ser.) · 654 (3 ser.) · 704 (3 ser.)Flera spelblock012–2 728
6Jonathan JohanssonRapporterade spelblock: 1 370 (6 ser.) · 520 (2 ser.) · 408 (2 ser.)Flera spelblock010–2 298
7Felix LugnRapporterade spelblock: 1 354 (6 ser.) · 495 (2 ser.) · 596 (3 ser.)Flera spelblock011–2 445
8Philip StrandgrenRapporterade spelblock: 1 322 (6 ser.) · 470 (2 ser.) · 644 (3 ser.)Flera spelblock011–2 436
9Elias LindhRapporterade spelblock: 1 434 (6 ser.) · 428 (2 ser.)Flera spelblock08–1 862
10Simon JanssonRapporterade spelblock: 1 413 (6 ser.) · 373 (2 ser.)Flera spelblock08–1 786
11Erik LarssonRapporterade spelblock: 1 364 (6 ser.) · 413 (2 ser.)Flera spelblock08–1 777
12Albin GullstrandRapporterade spelblock: 1 362 (6 ser.) · 714 (3 ser.)Flera spelblock09–2 076
13William ClasbornRapporterade spelblock: 1 356 (6 ser.) · 617 (3 ser.)Flera spelblock09–1 973
14Noah StrandbergRapporterade spelblock: 1 323 (6 ser.) · 352 (2 ser.)Flera spelblock08–1 675
15Mille LindgrenRapporterade spelblock: 1 318 (6 ser.) · 380 (2 ser.)Flera spelblock08–1 698
16David Söderlund BejerydRapporterade spelblock: 1 317 (6 ser.) · 403 (2 ser.)Flera spelblock08–1 720
17Hannes Hellsten06219,21 315
18Manuel Layrisse06217,51 305
19Kevin Vöcks Andersson06217,31 304
20Liam Nilsson06216,31 298
21Gustav Eriksson06214,51 287
22Linus Bäckström06211,71 270
23Tobias Andersson06210,21 261
24Fabian Carlsson06209,51 257
25Fabian Rolfsson06208,81 253
26Viktor Backe06208,31 250
27Hilmer Fredriksson06204,81 229
28Sebastian Persson06196,31 178
29Simon Hölling06190,81 145
30Vilhelm Backander06189,51 137
31David Hultén06180,81 085
32Max Fredriksson06180,81 085
33Charlie Veabråten Andréasson06179,51 077
34Anton Lantz06177,01 062
35Colin Dahlgren06176,21 057
36Leo Johansson06175,71 054
37Gustav Forsman06158,7952

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.

TjejerKategori J

20 deltagare i klassenTotal inkl. HCP · snitt utan HCP
Total inkl. HCP
PlaceringSpelareHCP / serieSSnittTotal
1Saga JohanssonRapporterade spelblock: 1 301 (6 ser.) · 401 (2 ser.) · 640 (3 ser.) · 495 (2 ser.)Flera spelblock013–2 837
2Doris LundstenRapporterade spelblock: 1 267 (6 ser.) · 422 (2 ser.) · 602 (3 ser.) · 387 (2 ser.)Flera spelblock013–2 678
3Nicole BrandinRapporterade spelblock: 1 268 (6 ser.) · 378 (2 ser.) · 624 (3 ser.)Flera spelblock011–2 270
4Anelia AnderssonRapporterade spelblock: 1 190 (6 ser.) · 599 (3 ser.) · 550 (3 ser.)Flera spelblock012–2 339
5Stefanie LayrisseRapporterade spelblock: 1 125 (6 ser.) · 523 (3 ser.)Flera spelblock09–1 648
6Joline LundRapporterade spelblock: 1 122 (6 ser.) · 340 (2 ser.)Flera spelblock08–1 462
7Ebba AnderssonRapporterade spelblock: 1 120 (6 ser.) · 333 (2 ser.)Flera spelblock08–1 453
8Annabelle AnderssonRapporterade spelblock: 1 107 (6 ser.) · 284 (2 ser.)Flera spelblock08–1 391
9Maja Norell06178,51 071
10Emma Ljunggren06172,21 033
11Karin Johansson06170,71 024
12Hilma Hansson06163,8983
13Emma Backlund Eek06158,7952
14Wilma Wänman06157,3944
15Emilia Linnarsson06152,8917
16Nova Lindqvist06152,0912
17Nikki Backe06140,5843
18Elvira Jönsson06135,7814
19Thindra Sunding06109,5657
20Emilia Ek0696,2577

Placeringen avgörs av tävlingens spelform (kval, finalspel, matchspel) – inte enbart av totalslagningen. Källans spelblock visas under spelarens namn när värdena går att validera. Rondidentitet och eventuella HCP-ändringar mellan block saknas i underlaget; därför räknas inget snitt utan HCP för dessa rader.